Nagyszerűen indult a kedd esti találkozó a győzelmi kényszerben lévő trikolórok számára, egy nagy védelmi hibát kihasználva már a 2. percben betaláltak Denis Drăguș révén.
Negyedórával később máris megduplázták az előnyt, amikor szintén a török élvonalban légióskodó támadó volt eredményes.
A házigazda válasza viszont nem váratott sokáig magára, az első félóra végén összejött a szépítés. A szünet előtt visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget a román csapat, de Dennis Man egyedül a kapussal szemben ziccert rontott.
Fordulás után a ciprusiak egyből támadásba lendültek és hajszolták az egyenlítést, ami a 76. percben sikerült is nekik, mégpedig a Bukaresti Dinamónál játszó Charalampous góljával.
A végére a románok nem tudtak újítani, a második félidőben egyetlen kaput találó lövésük sem volt.
A hosszabbításban még örülhettek a döntetlennek, a hazaiak ugyanis a győzelmet is megszerezhették volna, azonban kihagyták a nagy helyzetüket.
A román válogatott elbukott két értékes pontot Nicosiában, ezzel alighanem lemondhat az első két továbbjutó helyről a csoportban. Három fordulóval a selejtezősorozat vége előtt immár öt pont a hátránya Bosznia-Hercegovina és Ausztria mögött, a két vetélytársa egymás elleni meccsét az osztrákok idegenben nyerték meg.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!