Az országos döntő tornáig minden akadályt magabiztosan vett a Vasas Femina. A selejtezők során megnyerte a Borgóprundi Heniu, a Szászrégeni Avântul, a Marosvásárhelyi Ladies és az FK Csíkszereda csapatait felsorakoztató csoportját, majd a legjobb tizenhat között a Románvásári Sárga Rókácskák csapatát is kiejtette.
A nyolcas döntő sorsolásánál – amikor a szervezők két négyes csoportot alakítottak ki – nem volt szerencséje Székely János csapatának, hiszen a címvédővel, egyben a torna legnagyobb esélyesével, a Kolozsvári Olimpiával került egy kvartettbe. A csoportmeccsek után egyből a helyosztók következtek, az első helyezettek játszották a finálét, a második pozícióban zárt csapatok pedig a bronzért csatáztak.
„Az Olimpia 16-os keretében csak két játékos kolozsvári, a többi labdarúgót az ország különböző pontjairól vásárolták össze, gyakorlatilag egy válogatottal ér fel a csapatuk. Már indulás előtt tudtuk, hogy Kolozsvárt nagyon nehéz lesz legyőzni, ez pedig nem is jött össze. A lányok jó meccset játszottak az Olimpia ellen, ám a helyzeteinket nem tudtuk berúgni, az ellenfél pedig megérdemelten győzött. Örömmel tölt el, hogy csak mi tudtuk megszorongatni őket, a többi csapatnak legalább öt gólt lőttek, a döntőt is simán nyerték.
– mondta Székely János edző.
A lányok magabiztos győzelemmel kezdték a csoportkört, a Luceafărul Filiași csapatát 2–0-ra verték, majd jött az Olimpia elleni vereség. A Jászvásári Navobi elleni utolsó csoportmeccset is simán behúzták, így készülhettek a másik csoport második helyezettje, az Universitatea Alexandria elleni bronzmérkőzésre. Nagyon izgalmasan alakult a találkozó, hiszen két perccel a vége előtt az ellenfél büntetőt hibázott, majd a végső sípszó előtt a Vasas Femina jutott tizenegyeshez, amit Orbán Aranka értékesített, dobogóra lőve a csapatát.
A Vasas Femina az előző szezonban a döntőben maradt alul Kolozsvárral szemben, míg a 2016–2017-es szezonban aranyérmes volt, így minden medálból begyűjtött már egyet.
A csoport: Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Luceafărul Filiași 2–0, gólszerző Tóth Györgyi 2;
Vasas Femina–Kolozsvári Olimpia 0–2;
Vasas Femina–Jászvásári Navobi 5–0, gólszerzők Tóth 2, Sándor Marianna 2, Horváth Anita.
A harmadik helyért: Vasas Femina–Universitatea Alexandria 1–0, gólszerző Orbán Aranka.
A Vasas Femina kerete: Dénes Ágota, Molnár Andrea, Hajdó Boglárka, Béni Kinga, Béni Emese, Sándor Marianna, Tóth Györgyi, Orbán Aranka, Sándor Tímea, Pásztor Krisztina, Horváth Anita, Lakatos Kriszta, Fodor Mária, Godra Anett, Orbán Sarolta. Edző: Székely János.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!