Hirdetés

Liviu Ciobotariu: „olyan, mintha egy horrorfilmben lennénk”

Matei ezúttal kihagyta a büntetőt, nem tudott betalálni a Sepsi OSK. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

Újabb vereséget szenvedett el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, ezúttal az újonnan feljutott Jászvásári Poli ellen bizonyultak tehetetlennek, és pont nélkül kellett hazautazniuk.

A háromszékiek klubelnöke, Diószegi László egyáltalán nem volt elégedett a végeredménnyel, viszont úgy gondolja végre látszott a küzdeni akarás a játékosokon.

„Ha egy kicsit több szerencsénk lett volna rögtön a meccs elején megszerezhettük volna a vezetést és akkor teljes mértékben másképp alakult volna a mérkőzés. A játékosok akartak, küzdöttek, birtokoltuk a labdát, megvoltak a lehetőségeink, viszont szokás szerint ezúttal sem sikerült a kapuba találni” – értékelt Diószegi.

Hirdetés

Kapcsolódó

Azt is elmondta, hogy személyes okok miatt külföldre kell utaznia, de amint hazaérkezik leülnek és elbeszélgetnek Liviu Ciobotariu jövőjéről.

Valljuk be, lassan elbúcsúzhatunk a felsőházi rájátszástól, a következő három fordulóban kilenc pontra lesz szükségünk, az FC Botoșani ellen nem is jöhet szóba más, mint a győzelem. Nincs más lehetőség, nyerni kell. A meccs hétfőn lesz, mi kedden beszélünk az edzővel és a stábbal”.

Elmondása szerint teljesen felesleges a játékvezetőt hibáztatni, ha pontosabbak a játékosok és sikerül 2-3 gólt szerezniük, akkor a bírói döntésekről sem kellene beszélniük.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Liviu Ciobotariu vezetőedzőként zsinórban a hatodik vereségét szenvedte el a Sepsi OSK kispadján, ennél hosszabb negatív sorozata korábban sosem volt egyetlen együttesnél sem.

„Ez a legsötétebb időszak a klub történetében, ilyen pillanatokat még soha nem éltünk át. Nehéz és kényes helyzet, nagyon rossz álmot élünk, és egyszerűen nem tudunk felébredni. Nagyon csalódott vagyok, de nem csak én, hanem a játékosok, a stáb, a szurkolók és a vezetőség is” – nyilatkozott a Jászvásári Poli elleni meccs után a háromszékiek edzője.

A rutinos menedzser ezt követően a játékvezető döntéseit kérdőjelezte meg, elmondása szerint több olyan szituáció is volt, amikor nem teljesen értette mit miért ítélt meg a bíró.

„Nem akarom elvenni az érdemet a hazaiaktól, gratulálok a győzelemhez, azonban voltak olyan helyzetek, amikor az jutott eszembe, hogy mégis miért van a videóbíró? Andrei Chivulete játékvezetőnek panaszkodtam az egyik ítéletnél, amit nem láttam jogosnak, ezért pedig végül sárga lapot kaptam, ez volt az első, a 17-18 éves edzői pályafutásom alatt”.

Hozzátette azt is, hogy tisztában van azzal, hogy veszélyben van az állása, ugyanakkor bízik benne, hogy az irányításával ismét remekelhet a Sepsi OSK együttese.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

„Minden edző aggódhat, amikor nem jönnek az eredmények, tudom, hogy a vezetőség azon gondolkodik, hogy esetleg keresnek valaki mást helyettem.

Az igazság az, hogy az utóbbi időben nem jutottunk semmire, olyan, mintha egy horrorfilmben lennénk. Meggyőződésem, hogy tudunk ennél sokkal jobbak is lenni, hiszek a csapatban és a játékosokban. A nemzetközi kupában való szereplésünk nem volt véletlen”

– zárta gondolatait Liviu Ciobotariu.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK legközelebb október 23-án, hétfőn 18 órától játszik az FC Botoșani ellen hazai közönség előtt, ahol gyakorlatilag kötelező a három pont begyűjtése a piros-fehéreknek, ha szeretnének még a felsőházi rájátszás esélyeiről beszélgetni.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
12
9
2
1
25-11
29
2
Kolozsvári CFR CFR
12
8
2
2
25-12
26
3
Bukaresti Rapid Rapid
12
6
4
2
25-14
22
4
Universitatea Craiova U Craiova
12
6
4
2
19-10
22
5
Konstancai Farul Farul
11
6
0
5
16-16
18
6
FC Hermannstadt Hermannstadt
12
3
7
2
17-14
16
7
Petrolul Ploiești Petrolul
12
3
7
2
14-13
16
8
Kolozsvári U Kolozsvári U
12
3
6
3
17-20
15
9
Galaci Oțelul Oțelul
12
2
8
2
10-10
14
10
Jászvásári Poli Jászvásár
12
4
2
6
14-18
14
11
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
12
4
1
7
20-23
13
12
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
12
3
3
6
11-16
12
13
FC Voluntari Voluntari
12
3
3
6
15-23
12
14
Aradi UTA UTA
11
2
4
5
8-14
10
15
Bukaresti Dinamo Dinamo
12
2
3
7
8-20
9
16
FC Botoșani Botoșani
12
0
6
6
11-21
6
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesítményükkel feltették Romániát a snowboard térképére a székelyföldi hódeszkások

Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Székelyhon

Marosvásárhelyről riasztottak helikoptert a hétéves gyermekhez, akire szénabála esett

Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.

`
Krónika

Négyen meghaltak, több mint egy tucatnyian megsérültek egy panziótűzben

Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.

Krónika

Ördögi körgyűrű Kolozsváron: bizonyítékokkal állt elő a csalást kiáltó cég

Tovább dagad a kolozsvári körgyűrűbotrány: a csalást kiáltó bosnyák útépítő bemutatta bizonyítékait és kérte a kivitelezési szerződés felbontását. Miközben Emil Boc polgármester „mossa kezeit”, a román útépítő fővállalkozó más ügyekben is „sáros” lehet.

Főtér

Bolojan évekre közegészségügyi munkára kötelezné a frissen végzett orvosokat – hírek kedden

Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert: vannak jó meccseink, de nagyon gyengék is

A kolozsvári vereséget követően az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert elismerte, az U megérdemelten nyert. Szerinte a balszerencse is szerepet játszott az eredmény alakulásában. Továbbra sem mondott le az élvonalban való bennmaradásról.

Szűk negyedóra alatt kivégezte magát az FK Csíkszereda (videóval)

Kifejezetten jól kezdte a Kolozsvári U elleni idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda. Az első félidő középén viszont szétesett a csapat, négy találatot is kapott. Ezzel megpecsételődött a sorsa, a szünet után pedig csak a becsületgólra futotta.

Kolozsváron is folytatná menetelését az FK Csíkszereda

Megterhelő sorozat végéhez ér az FK Csíkszereda, amely három győzelemet követően a Kolozsvári U vendégeként folytatja szereplését a labdarúgó Szuperliga 27. fordulójában, abban a párharcban, ahol ősszel megszerezte története első élvonalbeli sikerét.

Döbbenetes: csődvédelem alá került a felsőházra hajtó klub a Szuperligában

Teljesen váratlanul csődvédelem alá helyezték a Galaci Oțelul labdarúgóklubot, miután a helyi bíróság jóváhagyta a csapat volt játékosának kérését egy kisebb összegű tartozás miatt.

Az FK Csíkszereda védelmére kelt a polgármester

Új fejlemény történt az FK Csíkszeredára kirótt súlyos pénzbírság ügyében. Korodi Attila, a város polgármestere hivatalos levélben fordult a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vezetőségéhez, amelyben a klubot érintő fegyelmi szankciók felülvizsgálatát kéri.

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Az idegenlégiósok magyarul tanulnak, a fiatalok értettségire készülnek az FK Csíkszeredánál (videóval)

Pályán és tanteremben is fejlődnek az FK Csíkszereda játékosai: a külföldiek magyarul tanulnak, az akadémisták a román érettségire hangolnak.

A felsőházért küzd új csapatával a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda korábbi alapembere

Hosszú évekig meghatározó játékos volt a két székelyföldi labdarúgócsapatnál a szlovák Gál-Andrezly Peter, aki a hazai másodosztályban folytatja, a Nagyváradi Bihar FC-vel kötött szerződést.

Sokba kerülhet a Dinamónak a „Ki a magyarokkal az országból!” rigmus

A fegyelmi bizottság elé hívták a házigazda Bukaresti Dinamo illetékeseit az U Craiova elleni bajnokin történt incidensek miatt. Kovács István megállította a mérkőzést a magyarellenes megnyilvánulások miatt.

Az FK Csíkszereda gólvágója és kapusa is a forduló legjobbjai között

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a székelyföldi együttes két játékosát is beválasztotta az alapszakasz 26. fordulójának csapatába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!