Elég volt a szünet utáni rövidzárlat, újra pont nélkül maradt a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. október 19., 22:18 utolsó módosítás: 2023. október 19., 22:24

Még mélyebb gödörbe került a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a bajnokságban, a Jászvásári Poli otthonában a mérkőzés legelején büntetőt rontott, majd a szünet után kapott góllal 1–0-ra alulmaradt, így sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el.

Cosmin Matei a mérkőzés legelején büntetőt rontott Fotó: Pinti Attila

A két együttes találkozóját még augusztus végén kellett volna lejátszani a labdarúgó Szuperliga 7. fordulójában, ezt viszont hosszas huzavona után elhalasztották. A döntéssel a háromszékieknek kedveztek, akik a norvég FK Bodø/Glimt elleni visszavágóra készültek a Konferencia Liga rájátszásában.

Kiválóan kezdődhetett volna a mérkőzés a Sepsi OSK számára, hiszen már a 2. percben büntetőhöz jutottak, amikor Ștefănescut buktatták,

ezt azonban Matei kihagyta, a felső lécet találta el.

Ezután megpróbálta uralni a játékot Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata, de a következő nagy helyzet az első negyedóra végén a házigazdák előtt adódott, Niczuly nagyot védett Sergiu Buș közeli lövésénél.

Többet birtokolta a labdát és támadott a sepsiszentgyörgyi gárda, ám a tizenegyest követő újabb lehetőségére a félidő közepéig kellett várni, Matei kiszorított helyzetben az oldalhálóba lőtt.

Valamivel veszélyesebb volt a Poli, a háromszékiek kapusának résen kellett lennie Alin Roman próbálkozásainál. A hazaiak középpályása a szünet előtt vezetést szerezhetett volna, nagy erővel lőtt kapura, de Niczuly ismét a helyén volt.

A második játékrész a lehető legrosszabbul indult a vendégeknek, akik „az öltözőben maradtak”.

A szünet után csereként beállt brazil Luis Phelipe ugyanis rövid időn belül kétszer is helyzetbe került, először még célt tévesztett, utána viszont teljesen üresen maradva már nem hibázott, és előnyhöz juttatta csapatát. Néhány perccel később megduplázhatták volna az előnyüket a hazaiak, azonban Buș óriási helyzetet hagyott ki.

Mindezek után támadásba lendültek a Sepsi OSK játékosai, meg is volt a lehetőségük az egyenlítésre, ám Ion Gheorghe beadását követően Matei estében nem tudta a kapura irányítani a labdát.

Rögtön ezután hármas cserére szánta el magát a vendégek szakvezetése, az OSK pedig nagy nyomást helyezett a moldvaiak védelmére. Egymás után alakították ki a helyzeteket, de szöglet után Ninaj fejese nem okozott gondot a Poli kapusának, aki Alimi távoli lövését is magabiztosan hárította, Ștefănescu szabadrúgása pedig a felső lécet érintve hagyta el a pályát.

A hajrához közeledve úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK törekvései eredményre vezetnek, a 81. percben a fiatal Rența beadását Debeljuh a menteni próbáló Ispas „segítségével” lőtte a hálóba,

de a gólját több perces videóelemzés után les miatt érvénytelenítették.

A hosszabbításban Roman eldönthette volna a találkozót, de a befejezése gyengére sikeredett, míg a szentgyörgyiek csak egy kisebb lehetőségig jutottak, Alimi fejese veszélytelen volt.

A Sepsi OSK sorozatban a hatodik vereségét szenvedte el a bajnokságban, és még mélyebb gödörbe került.

A bajnoki szünetet követő 13. fordulóban hétfőn 18 órától hazai pályán a sereghajtó FC Botoșani ellen játszanak, ezen a mérkőzésen újra kötelező a győzelem.