HIRDETÉS

Bölöni László volt csapata okozta a Vidi vesztét

Nem jött össze az újabb bravúr a fehérvári labdarúgóknak
Fotó: Facebook/Mol Fehérvár FC

2020. október 01., 23:08

A magyar labdarúgást egyedüliként a Ferencváros képviselheti az UEFA-sorozatok csoportkörében, miután a MOL Fehérvár előnyről kapott ki a Standard Liege-től az Európa Liga selejtezőjének utolsó fordulójában.

2020. október 01., 23:08

Bölöni László korábbi csapatával, a Standard Liege-zsel csatázott a székesfehérvári alakulat az EL-főtábláért. Az erdélyi futballedző 2008 és 2010 között a bajnokságot és szuperkupát is megnyerte az egyik legsikeresebb belga klubnál.

HIRDETÉS

A Reims skalpjával érkező Fehérvár egyáltalán nem illetődött meg ellenfelétől, és már a 10. percben vezetést szerzett a „vörösök” otthonában:

a Konstancán is megfordult Lyes Houri jól indította Nemanja Nikolicsot, aki higgadtan értékesítette a ziccert.

A piros-kékek fegyelmezetten védekezve őrizték minimális előnyüket a szünetig, a Standard labdarúgói nem igazán tudtak eljutni veszélyes egyenlítési lehetőségig. Az első félidő alapján a Vidi játékosai joggal reménykedhettek abban, hogy sikerülhet főtáblára jutniuk.

A második játékrész elején viszont egyenlítettek a hazaiak, a francia balhátvéd Nicolas Gavory távoli lövése átjutott Kovácsikon. Innentől a belgák uralták a mérkőzést, de az 1–1-es állás sokáig kitartott az eredményjelzőn.

A fordítás a 77. percben jött össze a belga élvonal lefújásakor ötödik vallonoknak: a marokkói válogatott Szelim Amallah vágta be a Musliu szabálytalanságért megítélt tizenegyest.

Amallah újabb büntetőt váltott gólra a hajrában, így a Standard Liege végül 3–1-es sikerrel jutott be az Európa Liga csoportkörébe.

Az NB I-ben ezüstérmes Vidi nem tudta megismételni a tavalyelőtti bravúrt, amikor a BL-selejtezőből búcsúzva került fel a másodrangú európai sorozat főtáblájára.

UEFA Európa Liga, selejtező, playoff-kör:
Standard Liege (belga)–MOL Fehérvár FC 3–1 (0–1)
Gólszerzők: Gavory (51.), Amallah (77.. 85., mindkettőt büntetőből), ill. Nikolics (10.)
Standard: Bodart – Fai, Laifisz (Dussenne 59.), Vanheusden, Gavory – Bokadi (Balikwisha, a szünetben) – Raskin, Cimirot, Amallah – Carcela (Samir 82.), Muleka. Edző: Philippe Montainer.
Fehérvár: Kovácsik – Bolla, Musliu, Stopira, Fiola – Négo, Houri (Hodzic 89.), Nikolov, Hangya – Nikolics (Zivizadze 65.), Petriak (Bamgboye 63.). Edző: Márton Gábor.
Vezette: William Collum (skót)
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Székelyhon

Botokkal estek egymásnak a város központjában, egy ember meghalt – videóval

Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.

`
Krónika

Nagyon Románia, de közben mégsem az: ahol összecsókolózik a Duna a tengerrel (1. rész)

Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.

Krónika

Védelmi miniszter: nem lőttük le a román légtérbe behatoló orosz drónt, de megtehettük volna

Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.

Főtér

Killer Vaskormányfő Bolojan, az oktatásügyet békén kellett volna hagyni

Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.

Ez is érdekelheti

A végjáték ára: miért nem tanulunk a hibákból?

Úgy ültem le tegnap este meccset nézni, hogy nem fogok idegeskedni. Tanulva részben az írek elleni horrorsztoriból.

„Én nem vagyok Jézus, hogy csodát tegyek” – közel volt a magyar bravúr, kapitányváltási hangulat Romániában

Forr a levegő a világbajnoki selejtezőkben: Romániában egyre hangosabbak a kapitányváltást sürgető hangok, míg Magyarországon elmaradt a bravúr Portugália ellen, de a játék és a harcosság reményt adhat a folytatásra.

Kétszer is ráijesztett a portugálokra, de végül pont nélkül maradt a magyar válogatott

Hiába szerzett vezetést, majd egyenlített, a magyar válogatott 3–2-re kikapott a portugáloktól a labdarúgó világbajnoki selejtező második fordulójában. A telt házas Puskás Aréna közönsége drámai hajrát látott, de a pontszerzés ezúttal elmaradt.

Búcsút inthetnek a továbbjutó helyeknek a románok

Hiába a korai kétgólos előny, végül csak döntetlent játszott a román labdarúgó-válogatott Ciprus vendégeként, így minimálisra csökkentek az esélyei arra, hogy megszerezze az első két hely valamelyikét a világbajnoki selejtezőben.

Álomkezdés után összeomlás – két pontot bukott Dublinban a magyar válogatott

Parádés rajttal indította a világbajnoki selejtezősorozatot a magyar válogatott, ám emberhátrányban nem bírta ki az ír rohamokat: a 93. percben jött az egyenlítés, így Marco Rossi együttese 2–2-vel távozott Dublinból.

Leszerepelt a román válogatott a hazai barátságos mérkőzésén

Szabadnapos volt a román labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozatban. Tétmérkőzés helyett barátságos meccset játszott, amelyen 3–0-ra veszített Kanada ellen.

Kezdődik a harc a vb-álomért – pokoli hangulat vár Dublinban a magyar válogatottra

Szombaton este Dublinban, az Aviva Stadionban kezdi meg a 2026-os világbajnoki selejtezősorozatot a magyar válogatott. Marco Rossi együttese Írország ellen lép pályára, és már az első mérkőzés tétje óriási: sikerül-e ponttal, netán győzelemmel rajtolni?

Újoncok és nagy hiányzók Lucescu szeptemberi keretében

Mircea Lucescu szövetségi kapitány nemrégiben nyilvánosságra hozta a szeptemberi válogatott mérkőzésekre szóló keretet. A román labdarúgó-válogatott Kanadával vív felkészülési találkozót, majd Ciprus ellen folytatja a 2026-os világbajnoki selejtezőket.

Klasszisokkal teletűzdelt kerettel jönnek Budapestre a portugálok

Roberto Martínez portugál szövetségi kapitány kihirdette az örmények és a magyarok elleni világbajnoki selejtezőkre készülő 23 fős keretét, amelybe sérülése után visszakerült Joao Cancelo, a Barcelona egykori, a szaúdi al-Hilal jelenlegi játékosa.

Keményebb ellenfeleket kapott az FCSB, valamivel szerencsésebb volt az FTC

Kisorsolták a második számú labdarúgó klubsorozat, az Európa Liga főtáblájának párosításait. A román és a magyar bajnok megismerte nyolc ellenfelét a csoportkörben.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!