BL-selejtező: előnyben Szoboszlai csapata

Orbán Zsolt 2020. szeptember 23., 10:15 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 15:49

Az RB Salzburg nagy lépést tett a főtábla felé Izraelben, miután hátrányból fordítva győzte le a Maccabi Tel-Avivot. A magyar válogatott Szoboszlai Dominik az osztrák bajnok mindkét góljából kivette a részét.

Az elitsorozat csoportkörét vették célba Szoboszlaiék Fotó: redbullsalzburg.at

A BL-selejtező rájátszásának első mérkőzéseit rendezték kedden este, az RB Salzburgra pedig az izraeli Maccabi Tel-Aviv várt a playoff-körben. A Bajnokok Ligája előző kiírásában csoportkörös osztrák alakulat idén is jó eséllyel pályázik a főtáblára, Szoboszlai Dominikék az izraeli odavágó után joggal reménykedhetnek a továbbjutásban.

A három selejtezőkört is sikerrel vett Maccabi Tel-Aviv Dan Biton emelésével már a 10. percben vezetett, és a sárga mezesek megőrizték előnyüket a szünetig.

A második félidőben gyorsan egyenlített a Salzburg, a zambiai Patson Daka által kiharcolt büntetőt Szoboszlai értékesítette, némi izgalommal:

az izraeli kapus a 19 éves magyar középpályás tizenegyesét a kapufára ütötte, onnan azonban befelé pattant a labda.

Szoboszlai a második salzburgi gólnál az előkészítésben jeleskedett, Koitát indította jó érzékkel, a cserejátékos pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta a kapu torkában a japán Okugavát. Jesse March csapata 2–1-re nyert Tel-Avivban és nagy esélyesként várja a jövő szerdai, salzburgi visszavágót.

Kedden további két mérkőzést rendeztek a BL-selejtezőben. A Slavia Prága – amelyben majdnem végig a pályán volt a román válogatott Nicolae Stanciu – gól nélküli döntetlent játszott a cseh fővárosban a dán Midtjylland gárdájával.

Az orosz bronzérmes FK Krasznodar a Besiktast és a Benficát is búcsúztató PAOK-ot fogadta. A görögök minimális különbségű vereséget szenvedtek a „bikáktól”, de idegenben szerzett góllal térhettek haza.