Bíznak a szurkolók támogatásában, idei utolsó meccsén az FCSB-t fogadja a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. december 17., 12:56 utolsó módosítás: 2021. december 17., 13:09

Az FC Argeș otthonában elért szerdai 1–1-es döntetlen után vasárnap hazai pályán az egyik legnehezebb ellenféllel találkozik a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, az idei év utolsó mérkőzésén a második helyezett FCSB lesz az ellenfele a labdarúgó 1. Liga 21. fordulójában.

Remélhetőleg fél ház, nagyjából négyezer néző előtt játszik a sepsiszentgyörgyi csapat Fotó: Pinti Attila

A sepsiszentgyörgyi együttes sokáig hátrányban játszott a pitești-i kiszállásán, miután már a második percben gólt kapott. Az egyenlítésre a 77. percig kellett várni, amikor Vitalie Damașcan első labdaérintéséből betalált, a moldáv témadónak ez volt az első gólja a Sepsi OSK színeiben és az 1. Ligában.

„Sajnos az első tíz percben az öltözőben maradtunk, de aztán végig uraltuk a mérkőzést, több helyzetünk és két kapufánk is volt, meglátásom szerint két pontot veszítettünk, nem egyet nyertünk” – mondta a szerdai mérkőzésről Hadnagy Attila, a háromszéki klub sportigazgatója.

A Sepsi OSK hazai pályán zárja az évet, vasárnap 20 óra 30 perckor a második helyezett, előző öt meccsén győztes FCSB-t fogadja.

A bukaresti gárda önbizalommal telten érkezik Sepsiszentgyörgyre,

hiszen ugyancsak szerdán fővárosi rangadót nyert a Rapiddal szemben. Az összecsapáson sokáig úgy tűnt, hogy a félidei 1–1-es eredménnyel döntetlen lesz a vége, ám a 76. perctől emberelőnyben játszó FCSB a hosszabbításban szerzett két góllal diadalmaskodott.

Az FCSB elleni mérkőzésen Hadnagy Attila nagyjából négyezer nézőre számít, hiszen a stadion befogadóképességének ötven százalékát lehet kihasználni.

Bízunk benne, hogy a nézősereg győzelemre fogja buzdítani a csapatot, hiszen a Farul ellen is sokat segített a szurkolók támogatása”

– mutatott rá a sportigazgató, aki reményét fejezte ki, hogy a találkozón nem lesz probléma a fővárosból érkező drukkerek viselkedésével, főleg azok után, hogy múlt hét végén a Konstancai Farul szurkolói már a meccs előtt magyarellenes rigmusokat skandáltak, de a Sepsi OSK adott nekik egy pofont azzal, hogy 1–0-ra legyőzte őket.

Hadnagy Attila visszaemlékezett, hogy az FCSB elleni bukaresti odavágón a fővárosi szurkolók meglepően jól viselkedtek a lelátón, ahonnan nem hallottak magyarellenes rigmusokat, sőt a szervezők üdítőt és vizet is vittek a kiszállásra elutazott sepsiszentgyörgyi szurkolótábornak.

A találkozóra csütörtökön kezdődött el a jegyértékesítés, és egészen a meccs napjáig lehet belépőt venni (pénteken 15 és 18 óra között) a Sepsi OSK Aréna jegypénztáránál.

A legolcsóbb belépő 10 lejbe kerül, de 20, 30 és 40 lejért is beszerezhető, a VIP részlegre pedig 60 lejt kell fizetni.

A mérkőzésen azok vehetnek részt, akik legalább 10 nappal korábban megkapták már a koronavírus elleni két oltásadagot, illetve egy 72 óránál nem régebbi negatív RT-PCR tesztet vagy egy 48 óránál nem régebbi negatív gyorstesztet tudnak felmutatni. Ugyanakkor azok is részt vehetnek a rendezvényen, akik igazolni tudják, hogy átestek a fertőzésen, és az első pozitív teszteredménytől legalább 15 és legtöbb 180 nap telt el.