Döntetlen, ami egyik félnek sem kedvez

Zátyi Tibor 2021. december 15., 19:46 utolsó módosítás: 2021. december 15., 19:47

Szezonbeli tizedik döntetlenjét játszotta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 1. Ligában, a 20. fordulóban, szerdán kora este 1–1-re végzett Pitești-en az FC Argeș együttesével.

A Sepsi többet tett a győzelemért, de nem tudta megszerezni a három pontot Fotó: Veres Nándor

Komoly tétje volt a pitești Nicolae Dobrin stadionban rendezett mérkőzésen, hiszen mindkét csapatnak az volt a célja, hogy megszerezze a győzelmet, így tovább tapadva az élmezőnyre életben tartsa felsőházi rájátszásos reményeit.

A lehető legrosszabbul kezdődött a mérkőzés a Sepsi OSK számára: a 2. percben Ionuț Șerban verte át Ninajt és Mitreát egy nagyszerű labdaátvétellel, majd Niczuly lába alatt a kapuba lőtt (1–0). A korai gól nagyon megfogta a Sepsit, az FC Argeș több veszélyes támadást vezetett, a 12. percben Niczuly szép védéssel óvta meg csapatát a második góltól. Negyedóra után kezdett aktívabb lenni támadásban a háromszéki együttes, Askovszki távoli, kb. 30 méterről eleresztett lövését követően a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret.

A következő időszakban átvette a mérkőzés irányítását az OSK, az FC Argeș ritkán jutott el a Sepsi tizenhatosáig, igaz, az OSK sem játszott veszélyesen. Az újabb helyzethez a 33. percben Greab nagy hibája is kellett, Aganovic ívelte be jobbról a labdát, a hazaiak kapusa nem tudta elöklözni a labdát, Askovszki pedig az üresen maradt kapu mellé fejelt. A játékrész hajrájában jól védekezett a pitești-i csapat, uralta a játékot.

Óriási helyzetekkel folytatódott a második félidő, előbb a Sepsi előtt adódott egyenlítési lehetőség: az 50. percben szögletet követően Mitrea fejesét Greab nagy bravúrral a felsőlécre tolta. Nem sokkal később az OSK kapuja forgott veszélyben, egy újabb szögletet követően Niczuly is alá futott a labdának, Askovszki szerencsére a kapu torkából kifejelte a labdát.

Cristiano Bergodi az egyenlítés érdekében fennebb tolta a vonalakat, egyre nőtt a nyomás a hazaiak kapuján, de komolyabb helyzetet nem tudott kialakítani a Sepsi. A Sepsi olasz szakvezetője Păunon kívül gyakorlatilag mindenkit lecserélt a támadó szekcióból, így lépett pályára Damașcan is, aki első találkozásakor a labdával rögtön egyenlített:

a 77. percben Bărbuț átadását követően szép mozdulattal verte át a hazai védőket, és 8 méterről a bal alsóba bombázott.

A moldáv játékosnak ez volt az első gólja a Sepsi színeiben és az 1. Ligában.

Damașcané volt a következő lehetőség is, ám Greab a helyén volt. A hajrában a Sepsi nagyon közel volt a győzelemhez, ám a labdát nem tudta a hazai kapuba továbbítani: jobboldali szabadrúgásból próbálta meglepni Ștefănescu Greabot, a kapus nagyot nyújtózva szögletre paskolta a veszélyesen csapódó labdát, majd a pontrúgást követően Ninaj lőhetett középről kapura, ám próbálkozása erőtlen volt.

A mérkőzésen – amelyen mindkét félnek komoly gondot okoztak a pontrúgások – döntetlen született, amely egyik félnek sem kedvez, a Sepsi továbbra is a tizedik helyen áll, hat pontra a felsőháztól.

Ez volt a Sepsi tizedik döntetlenje az alapszakaszban, eddig lejátszott bajnoki meccseinek felén osztozott a pontokon.

Korábban az FC Botoșani látványos gólokkal verte a Medgyesi Gaz Metant, így megerősítette negyedik helyét a tabellán.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 20. forduló:
FC Argeș–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (1–0)
gólszerzők Şerban (2.), illetve Damașcan (77.)
FC Argeş: Greab – Viana, Turda, Joao Miguel, Latovlevici – Meza Colli, Rajnov – Dumitru (Ișfan, 74.), Şerban (Fatai, 85.), Dumitraşcu (Tofan, 78.) – Arias (Said, 78.).
Sepsi OSK: Niczuly – Aganovic, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu – Askovszki (Bărbuț, 71.), Păun, Fofana (Éder, 71.), Golofca (Damașcan, 76.) – Achahbar (Ștefănescu, a szünetben), Csuncsukov (Luckassen, 73.).