A hosszabbításban dőlt el a fővárosi rangadó

Horváth Bálint Ottó 2021. december 15., 22:52 utolsó módosítás: 2021. december 15., 23:19

Sokáig úgy tűnt, az első félidőben kialakult eredménnyel zárul az FCSB és a Rapid fővárosi rangadója a labdarúgó 1. Liga 20. fordulójának szerdai játéknapján, de aztán a hosszabbításban jött a csattanó.

Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Alig kezdődött el a derbi, máris félbeszakadt és öt percig állt a játék, miután a két csapat drukkerei petárdákat és füstbombákat dobáltak a pályára.

Nagyon megnyomta az összecsapás elejét az FCSB,

amely hamar meg is szerezte a vezetést, Olaru lövése meglepte Moldovant, aki csak a kapu elé tudta kiütni a labdát, ahonnan Tănasénak egyszerű dolga volt betalálni.

A Rapid játékosai fokozatosan felvették a meccs iramát,

és több kialakított lehetőség után kevéssel a szünet előtt kiegyenlítettek Săpunaru büntetőgóljával.

A folytatásban már nem volt akkora intenzitása a mérkőznek, amely azonban a hajrára ismét izgalmassá vált, a 76. perctől ugyanis Junior Morais kiállítása miatt a Rapid emberhátrányba került.

Az FCSB minden áron meg akarta nyerni a rangadót, és ez a hosszabbításban összejött Anton Petrea csapatának: Săpunaru szabálytalankodása miatt Kovács István tizenegyest ítélt, amit Tănase értékesített, a 3–1-es végeredményt pedig a fiatal Ianis Stoica állította be.

Az FCSB tovább üldözi az éllovas Kolozsvári CFR-t, és átmenetileg újra öt pontra csökkentette a lemaradását, míg a Rapidnak nem sikerült megerősítenie helyét a felsőházban.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 20. forduló:
FCSB–Bukaresti Rapid 3–1 (1–1).
Gólszerzők: Tănase (14., 90+2., büntetőből), Stoica (90+6.), illetve Săpunaru (45+6., büntetőből).
FCSB: Vlad – Crețu, Vinicius, Cristea, Radunovic – Olaru (Oaidă, 72.), Șut (Keșeru, 83.), Cordea (Gheorghe, 46.) – Budescu (Stoica, 46.), Oct. Popescu (Coman, 65.), Tănase. Edző: Toni Petrea.
Rapid: Moldovan – Belu, Săpunaru, Dandea, Morais – Crepulja, Albu, Sefer (Despa, 90+3.), Ilie (Pănoiu, 76., Stahl (Goge, 72.) – Marzouk (Bălan, 66.). Edző: Mihai Iosif.
Vezette: Kovács István (Nagykároly).