Az előző játéknapon az Universitatea Craiova ellen Kecskés Ákos és Varga Kevin maradt ki a keretből, miután kiderült, hogy az összecsapás előtt bulizni volt a két labdarúgó. A Kolozsvári U-val szembeni hétfői meccs játékvezetői lapjára nem került fel a csapatkapitány, Niczuly Roland és az egyik kulcsfontosságú védő, Branislav Ninaj neve. Ők állítólag az egyik edzésen összebalhéztak.
Felforgatott kezdőcsapattal állt fel a Sepsi OSK, régen nem látott rossz teljesítményt nyújtott és végül 3–0-s vereséget szenvedett el. Bernd Storck vezetőedző elmondta, nincs szokva az ilyen helyzetekhez, felkészületlenül érte őt is, hogy büntetéseket kell kiszabnia.
„Normális esetben az ilyesmi nem szabadna előforduljon, számomra ez teljesen új dolog.
– mondta el csalódottan Bernd Storck a találkozót közvetítő tévétársaságoknak.
A német szakember hozzátette, hogy az utóbbi időszakban nagyon sok gondja van az együttesnek, de folyamatosan azon dolgoznak, hogy ezeket kijavítsák és visszatérjenek a győztes útra. A Kolozsvári U elleni vereség kapcsán megjegyezte, hogy továbbra is rendkívül pontatlanok a befejezések, tehetetlenek a játékosok az ellenfél kapujának előterében.
„Lett volna lehetőség a labdát birtokolni, de kapkodtunk és úgy tűnt, mintha sietnénk valahová. Ez lenne a profi futball? Folyamatosan rohannunk kell az ellenfelek után. Óriási csalódás a meccsen nyújtott teljesítményünk, ki kell javítanunk a hibáinkat és minél hamarabb fejlődnünk kell a játék minden területén” – nyilatkozta Bernd Storck.
A Kolozsvári U vezetőedzője, Ioan Ovidiu Sabău elismerően beszélt a játékosairól a 3–0-s győzelem után.
„Az elején visszafogottan kezdtek a fiúk, szépen lassan belejöttek és egyre bátrabban támadtak, aminek meg is lett az eredménye. Akartuk ezt a győzelmet, egy nagyon nehéz ellenféllel szemben sikerült itthon tartani a három pontot. Idén teljesen más célokkal vágtunk neki a bajnokságnak, de korai még erről beszélni. Egyelőre örülünk minden sikernek” – mondta el elégedetten a tapaszalt szakember.
A Sepsi OSK négy forduló óta nyeretlen a Szuperligában, de még így is a hatodik helyet foglalja el a pontvadászatban, habár eggyel több mérkőzést játszott, mint a mögötte lévő Kolozsvári CFR. Legközelebb a piros-fehér klub hazai pályán szerepel az Unirea Slobozia ellen, az összecsapást szombaton 19 órától rendezik.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Életveszélyes fenyegetést kapott egy magyarországi előadó, ezért lemondta székelyföldi koncertjét. A botrány túlmutat Majkán, és a magyar közélet nagyon aggasztó állapotairól árulkodik.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!