Hirdetés

Beragadt az UTA, a Rapid elcsípett egy pontot a CFR-től (videókkal)

A Craiova átvette a vezetést a táblázaton
Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Gólesőt hozott a szombat a labdarúgó Szuperligában, a két esti meccsen tíz gól született, az Universitatea Craiova otthon nyert, a Kolozsvári CFR a hajrában bukta el a három pontot.

Megszerezte első győzelmét az Universitatea Craiova az új szezonban, miután gólokban gazdag meccsen legyőzte az Aradi UTA együttesét. Az első félidő a hazaiak akarata szerint alakult, többször is megszerezhették volna a vezetést, ez végül Zajkov fejesével sikerült is. Ez ébresztőleg hatott az aradiakra, akik a szünet előtt Ezekiel révén egyenlítettek.

A második félidőben az Universitateának sikerült ellépnie, Paradela és Baraiam góljaival. Habár az UTA a hosszabbításban Benga révén egyre visszajött, az Craiovától Mitriţă válaszolt, beállítva a 4–2-es végeredményt. Az oltyánok ezzel átvették a vezetést a táblázaton, míg az UTA maradt az eddig szerzett egyetlen pontjával.

Hirdetés

A forduló rangadóján a Kolozsvári CFR a Bukaresti Rapidhoz látogatott. Kemény csatát hozott a két fél találkozója, az első félidőben a vendégek tettek többet a vezetés megszerzéséért, ez össze is jött, Bîrligea lőtt szép gólt Deac passzából.

A szünetet követően más arcát mutatta a Rapid, és a Kovács István játékvezető által megítélt büntetőből Rrahmani hamar egyenlített. A bukarestiek hajszolták a vezetést, ám ezért vezéráldozatot hoztak, hiszen Rrahmani elsőre látásra súlyos sérülést szenvedett. A pragmatikus CFR ezután a második félidőben egyetlen kaput találó próbálkozásából ismét megszerezte a vezetést, a nigériai Michael volt eredményes.

A Rapid viszont nem adta fel, és amikor úgy tűnt, hogy a Kolozsvári CFR behúzza a győzelmet, Hasani a hosszabbítás 7. percében betalált, döntetlenre mentve a meccset. A játékot tekintve igazságos a pontosztozkodás.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 2. forduló
Universitatea Craiova–Aradi UTA 4–2 (1–1),
Gólszerzők Zajkov (35.), Paradela (58.), Baraiam (73.), Mitriţă (90+3.), illetve Ezekiel (45.), Benga (90+2.).

Bukaresti Rapid–Kolozsvári CFR 2–2 (0–1),
glszerzők Rrahmani (53., büntetőből), Hasani (90+7.), illetve Bîrligea (28.), Michael (75.)

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 2. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási küzdelem, az aranygól döntött a GYHK–Sportklub székely hokipárharcban

Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.

Erste Liga, rájátszás – lesznek izgalmak, elmaradnak a nagy meglepetések

Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.

Székelyhon

Felborult és a kerekeire fordult vissza a frontális ütközés után az autó – térfigyelő kamera rögzítette a szejkei balesetet

A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.

`
Krónika

Székelyföldi településeken fejlesztik a víz- és csatornahálózatot egy óriásprojekt keretében

Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.

Krónika

Botrányos ülésen hagyta jóvá a parlament az amerikai katonai erők ideiglenes telepítését

A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.

Főtér

Az állam a felelős nagy részben az üzemanyag-drágulásokért Romániában – hírek szombaton

További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.

Ez is érdekelheti

Volt péntekre és vasárnapra is betéve, egyelőre szombaton lesz az FK Csíkszereda mérkőzése

Egy amatőr focibajnokság szervezőbizottsága jobban teljesít, mint a Hivatásos labdarúgóliga. Oda teszik a labdarúgó Szuperliga rájátszásának nyitófordulójának meccseit, ahová ők akarják.

A március 15-ei ünnepségek miatt más napra tették a kolozsvári fociderbit

Újra módosították a labdarúgó Szuperliga rájátszásának első fordulójának menetrendjét. Immár negyedszer írnak ki más programot.

Az osztályozótól a bajnoki címig?

A bajnokság alapszakasza idén meglepetések sorával várta a szurkolókat. Először fordult elő, hogy az FCSB az alsóházban folytatja a küzdelmeket. Közben az újoncok és a meglepetéscsapatok – köztük a csíkiak – a rájátszásban is bizonyítani szeretnének.

Változtattak, mégsem az FK Csíkszereda meccsével indul a rájátszás

A Román Labdarúgó-szövetség kérésére módosították a Szuperliga felső- és alsóházi rájátszásának programját. A változtatás az FK Csíkszeredát is érinti, amely péntek helyett vasárnap délután lép pályára Galacon az első fordulóban.

Megfelezett pontszámok a Szuperliga felsőházában, nyílt csata a bajnoki címért

Lezárult a labdarúgó Szuperliga alapszakasza, így véglegessé vált a felsőházi rájátszás mezőnye és menetrendje. A play-off nyitófordulójában rögtön bukaresti és kolozsvári rangadót rendeznek.

Nincs ellenszer a CFR játékára, egy félidő alatt lerendezte a Dinamót (videóval)

Papíron nagyon nehéz mérkőzés várt hétfő este a Kolozsvári CFR együttesére, amely a Bukaresti Dinamót látta vendégül. A kincses városiak azonban már az első félidőben kétszer is betaláltak, amivel megalapozták zsinórban 11. győzelmüket a bajnokságban.

Modernebb VAR-rendszer jön, Szondy a stadionszabály módosítását javasolja

Találkozót szervezett a hazai klubok vezetőinek a Román Labdarúgó-szövetség (FRF), ahol az elmúlt tizenkét év eredményeit és a rövid-, illetve középtávú stratégiai célokat ismertették. A megbeszélésen az FK Csíkszeredát Szondy Zoltán klubelnök képviselte.

Az FK Csíkszereda meccsével rajtol a Szuperliga alsóházi rájátszása

A labdarúgó Szuperliga play-outjának menetrendje már korábban ismertté vált, azonban a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette az első forduló pontos programját is, amelyből kiderült: az FK Csíkszereda galaci kiszállásával indul a sorozat.

Döntetlen a rangadón, megőrizte előnyét az alapszakaszgyőztes az élvonalban (videóval)

Osztozkodott a pontokon a Bukaresti Rapid és az Universitatea Craiova a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!