A szezonnyitó Szuperkupa-mérkőzés nem úgy sikerült a Gheorghe Hagi által irányított gárdának, ahogy szerették volna, múlt hétvégén 1–0-ra veszítettek a Sepsi OSK ellen, így vereséggel hangoltak a BL-párharcra.
A Farul kiválóan kezdte az idegenlégiósokkal teletűzdelt ellenfél elleni találkozót, a fiatal tehetség, Adrian Mazilu már a 2. percben vezetést szerezhetett volna, de a kapus útját állta a labdának. A Sheriff hamar válaszolt, a hazaiak kapusának is védenie kellett, majd a mezőnyfölényben játszó konstancai együttes volt veszélyesebb támadásban, de a szünetig nem tudott betalálni.
A második félidő elején viszont előnybe került a román bajnok, a benini David Kiki verekedte át magát a védőkön és bár nem találta el jól a labdát, a kapus tehetetlen volt. Ezután a vendégek átvették az irányítást, több nagy helyzetet is kialakítottak, de ezeket mind kihagyták, így a végéig a Farul megőrizte a minimális előnyét.
A párharc visszavágóját jövő héten kedden 20 órától rendezik Tiraspolban. A továbbjutó a Hamrun Spartans FC (máltai)–Maccabi Haifa (izraeli) párosítás győztesével találkozik a következő körben.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!