Hirdetés

Beléphet a kupa csoportköréből a kieséses szakaszba az FK Csíkszereda és a Kolozsvári CFR

Nehéz megmérettetés előtt áll az FK Csíkszereda, idegenben harcolhatja ki a továbbjutást
Fotó: Borbély Fanni

Az utolsó fordulót rendezik a labdarúgó Román Kupa idei kiírásának csoportkörében, ahol egyelőre sem az FK Csíkszereda, sem a Kolozsvári CFR nem biztosította be a továbbjutását a legjobb nyolc közé. Mindkét alakulatra nehéz megmérettetés vár.

Szenzációs formában futballozik a Hargita megyei alakulat a 2024–2025-ös kiírásban, a bajnokságban jelentős előnnyel áll az élen, a kupasorozatban az eddigi két játéknapon egy győzelem és egy döntetlen a mérlege. Előbb saját közönsége előtt sikerült legyűrnie a Galaci Oțelul együttesét egy fantasztikus hajrával, majd később gól nélküli döntetlent ért el a Gyulafehérvári Unirea otthonában.

Hirdetés

Ilyés Róbert legénysége ezzel a teljesítménnyel a D csoport második helyét foglalja el, holtversenyben a gyulafehérvári alakulattal, illetve két egységgel lemaradva a Resicabányai CSM mögött.

Az utolsó forduló rendkívül nehéznek ígérkezik az FK Csíkszereda számára, ugyanis éppen az éllovashoz látogat.

Kapcsolódó

A két alakulat jól ismeri egymást, mindkettő a 2. Ligában vitézkedik, ráadásul a resicabányaiak teljesítményét sem érheti panasz, 17 mérkőzés után a harmadik pozícióban tanyázik a pontvadászatban. Az idei szezonban a két fél korábban egyszer már találkozott, a bajnokság 6. fordulójában az FK Csíkszereda idegenben győzött 3–2-re, egy 89. percben esett öngólnak köszönhetően.

Ilyés Róbert legénysége egy győzelemmel bebiztosíthatja a továbbjutását a legjobb nyolc közé, azonban egy döntetlen esetén már a többi eredményen is múlna, hogy ott lesz-e a negyeddöntőben. A szintén négy ponttal rendelkező Gyulafehérvári Unirea hazai pályán fogadja a Râmnicu Vâlcea együttesét, amely eddigi két megmérettetését egyaránt elbukta, így borítékolható, hogy a Fehér megyei gárda jó eséllyel otthon tartja a három egységet.

Veszélyt jelenthet a Galaci Oțelul is, amely három ponttal a negyedik helyen áll, de győzelem esetén beleszólhat a csoport sorrendjébe. A gárda azt a Sepsi OSK-t látja vendégül, aki eddig pontot sem szerzett, ezáltal pedig egészen biztosan nincs esélye a továbbjutásra és könnyen elképzelhető, hogy tartalékos csapattal vág neki a találkozónak.

Kapcsolódó

Mindez azt jelenti, hogy az FK Csíkszereda győzelmi kényszerben érezheti magát, ugyanis minden jel arra utal, hogy a két üldözője papírforma alapján viszonylag könnyű meccsre készül.

Mindenképp jó előjel a Hargita megyeiek számára, hogy korábban négy alkalommal mérték össze erejüket a Resicabányai CSM alakulatával, háromszor győzött az FK, egyszer döntetlen lett a vége.

A megmérettetést kedden este rendezik 20 órától a Mircea Chivu arénában, élőben közvetíti a Digi Sport 2, illetve a Prima Sport 2 tévécsatorna. A Galaci Oțelul–Sepsi OSK meccset szintén képernyőre tűzték, este 8-tól a Digi Sport 1 és Prima Sport 1 csatornán követhető.

Rangadón vívhatja ki a továbbjutást a Kolozsvári CFR

A kincses városi gárda az A csoportban vitézkedik, ahol két forduló alatt négy egységet gyűjtött össze: előbb 2–2-re végzett az FC Argeș Pitești otthonában, majd 2–1-re diadalmaskodott a Ceahlăul Piatra Neamț vendégeként. Ezúttal az eddig hibátlanul menetelő, éllovas Bukaresti Rapid otthonában kell bizonyítson.

Kapcsolódó

A CFR győzelem esetén egészen biztosan továbbjut a legjobb nyolc közé, azonban egy döntetlennel már van miért izgulnia, ugyanis ha a harmadik helyen álló FC Botoșani nyerni tud a Ceahlăul stadionjában, akkor a kolozsvári alakulat lemarad a negyeddöntőről és kiesik a kupából.

A kincses városi klub és a Rapid legutóbb novemberben találkozott egymással, akkor Kolozsváron 1–1-es eredmény született és pontosztozkodás lett a vége, csütörtökön este egy hasonló végkimenetel nem biztos, hogy kedvező lenne a CFR számára.

A rangadót 20 órától rendezik a Giulești arénában, élőben követhető a Digi Sport 1 és Prima Sport 1 tévécsatornákon.

A Bukaresti Rapid vendégeként kell helytálljon a Kolozsvári CFR •  Fotó: Facebook/Universitatea Craiova Galéria

A Bukaresti Rapid vendégeként kell helytálljon a Kolozsvári CFR
Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Videóbíró nélkül rendezik az utolsó fordulót a kupasorozatban

A Román Labdarúgó-szövetség nemrégiben közölte, hogy az utolsó játéknapon nem használják majd a videóbírót, ugyanis nem áll rendelkezésre elég felszerelés ahhoz, hogy mindhárom napon lefedjék az összes élvonalban szereplő gárda megmérettetését. Emiatt pedig a szövetség versenyügyi osztálya úgy döntött, hogy inkább egyetlen mérkőzésen sem alkalmazzák ezt.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Székelyhon

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról

Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.

`
Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Krónika

Fatolvajok bántalmazták egy természetvédelmi terület parkőreit

Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Udvarhelyi rangadó a negyeddöntőben – kisorsolták a Hargita megyei kupasorozat párosításait

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának ötödik fordulóját, a legjobb négy közé jutásért pedig udvarhelyi rangadó következik: a Roseal a Golimpiákoszt látja vendégül.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Fordítások és meglepetések a Hargita megyei kupafordulóban

Fordulatos mérkőzések, a hajrában eldőlő párharcok és gyimesi gálameccs jellemezte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyedik fordulóját, amely után kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Közel féltucat VAR-vizsgálat jut egy meccsre a hazai klubsorozatokban

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kimutatásából kiderül, hány alkalommal vették igénybe ebben a szezonban a videóbíró-rendszert (VAR), valamint hányszor változtatták meg a játékvezetők a pályán hozott döntésüket a technológia alkalmazásával.

Veretlenül menetel, belőtte magát az Elit Kupa elődöntőjébe a Sepsi OSK ificsapata

Teljesen megérdemelten nyerte meg csoportját a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK U17-es labdarúgócsapata az Elit Kupában, majd az egyenes kieséses szakaszban egygólos győzelemmel harcolta ki az elődöntőbe jutást a Kolozsvári Viitorul ellen.

Több meglepetés is volt a Hargita megyei kupasorozatban

Hat mérkőzést rendeztek hétvégén a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának 3. fordulójában, ahol a legjobb 16 közé jutás volt a tét. A játéknap több meglepetést és gólgazdag mérkőzést hozott.

Mind a négy korosztályban lesz székely csapat a kupanegyeddöntőben

Sorsdöntő mérkőzések várnak a csíki és a háromszéki ifjúsági futballcsapatokra ezen a héten. Az FK Csíkszereda három korosztályban, a Sepsi OSK pedig az U17-es mezőnyben küzd a legjobb négy közé jutásért a korosztályos kupasorozatban.

Kialakultak a párosítások a legjobb négy között a Román Kupában

Érvényesült a papírforma a labdarúgó Román Kupa utolsó negyeddöntős párharcában, a Bukaresti Dinamo jutott be a legjobb négy közé.

Búcsút intett a Román Kupának a Kolozsvári CFR (videóval)

Biztosan nem lesz címvédés a labdarúgó Román Kupa idei szezonjában, miután a Kolozsvári CFR hosszabbításban alulmaradt az Universitatea Craiova otthonában és búcsúzott a sorozattól.

Felemás eredményeket értek el a székelyföldi ifjúsági csapatok a kupában

A téli szünetet követően folytatódtak az Ifjúsági és Elit Kupa küzdelmei, a csoportkör negyedik fordulójában az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK U15-ös, U16-os, U17-es és U18-as csapatai is pályára léptek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!