A 3. Liga 7-es csoportjának második helyezettjéhez, a Gyulafehérvári Unireához látogatott az FK Csíkszereda. A csíkiak számára intő jel volt a meccs előtt, hogy a Román Kupa első fordulójában a Sepsi OSK 1–0-s vereséget szenvedett az Unireától, illetve az is, hogy a gyulafehérvári csapat több mint egy éve nem szenvedett vereséget hazai pályán: 2023 november végén kapott ki a Besztercei Gloriától, az azóta lejátszott 18 meccsén 15 győzelmet és 3 döntetlent ért el.
Már a második percben veszélyeztetett a házigazda, nem tudott felszabadítani a csíki védelem, így Ardei lőhetett tizenhatról, egyenesen Simon kezeibe. Pár perccel később ismét Ardei volt veszélyes, próbálkozása kevéssel ment mellé.
A csíkiak főleg a jobb oldalon próbálták feltörni a hazai védelmet, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, nem volt veszély a játékukban.
Aztán a 38. percben a meccs addigi legnagyobb lehetősége adódott a vendégek előtt, Nagy baloldali beadását követően Bakos fejelhetett hét méterről, a hazai kapus hatalmasat védett. Túlodalt rögtön jött a válasz, Indrei tette próbára Simont, aki a lövést szögletre mentette.
A szünetet követően egymás hibájára vártak a felek, így gyakorlatilag eseménytelenül telt a játék, a hazaiak távolról próbálkoztak, pontatlanul. Sokkal pontosabb volt Hegedűs a 62. percben, amikor bőven a saját térfeléről ívelt a hazai kapura, Roman épp, hogy visszaért és ujjbeggyel szögletre mentett. Nem sokkal később Bakos veszélyeztetett, de centikkel mellé zúgott a lökete. A hazaiaktól pedig ismét Ardei villant, nagy csíki szerencse, hogy nyolc méterről kapásból mellé lőtt.
Ezekkel a lehetőségekkel nagyjából ellőtték puskaporukat a felek, a meccs végére már mindketten biztonságra törekedtek, így jogos döntetlennel ért véget a meccs.
Ez egyben azt is jelenti, hogy a továbbjutás kérdése az utolsó fordulóban dől el, december 18-án az FK a csoport éllovasához, a Sepsi OSK-t legyőző Resicabányai CSM-hez látogat.
A bajnokságban emlékezetes meccset játszott egymással a két csapat, az FK Resicabányán a hajrában esett látványos öngóllal nyert 3–2-re.
Korábban játszották: Resicabánya–Sepsi OSK 3–1. A Rm. Vâlcea–Galaci Oțelul találkozó csütörtökön 14 órakor kezdődik.
A csoport állása:
1. Resicabányai CSM 6 pont,
2. FK Csíkszereda 4 (2–1),
3. Gyulafehérvár 4 (1–0),
4. Galaci Oțelul 0 (1–2)
5. Rm. Vâlcea 0 (0–1),
6. Sepsi OSK 0 (1–4).
Az utolsó fordulóban (december 18.):
Galaci Oțelul–Sepsi OSK,
Resicabányai CSM–FK Csíkszereda,
Gyulafehérvári Unirea–Rm. Vâlcea.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
„Hát szerinted lenne autópálya, gyár, új lakónegyed, pláza ebben az országban, ha hagynánk, hogy mindenki, bárki beleszóljon? Ha hagynánk, hogy az az ember, aki meg tudja csinálni és aki meg is csinálja, elbukjon valami rongyos egy-két milliós tyúkperen?”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!