Nagy utat járt be az elmúlt egy évben a Székelyudvarhelyi FC, hiszen a tavalyi idény végén még azért játszott selejtezős párharcot, hogy benn maradjon a 3. Ligában, szerdán délután pedig már azért harcolt, hogy egy osztállyal fennebb lépjen. A klub elnöke, Berkeczi Attila annak ellenére is elégedett volt, hogy papíron nem jött össze a feljutás.
– mondta el megkeresésünkre.
Hozzátette, számára elégtételt jelent, egyben megnyugtatta, hogy megérte a futballal foglalkozni ennyi éven keresztül. Itt azonban nincs vége, ez a sikertörténet még csak most indul, bontakozhat ki. „Még nagyobb energiát mozgósítok, mert nagy az igény a jó labdarúgás iránt. Várnunk kell pár napot, hetet, hogy tisztázódjon, hol folytatjuk a következő idényben.
– fejtette ki a klubelnök.
A jelenlegi állás szerint az SZFC a második a „váróslistán”. Tehát ha valami okból kifolyólag két csapat nem rajtolhat el a 2. Ligában, akkor az udvarhelyiek ott lesznek a másodosztály mezőnyében.
Ami a szakmai stábot és a játékosállományt illeti, Berkeczi Attila elmondta, az ő elsődleges feladata őket egyben tartani – még akkor is, ha többeknek lejárt a szerződése –, akár a 2. Ligában, akár a harmadosztályban szerepel majd a klub a következő szezonban.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!