Minden volt, ami egy osztályozón lehetett, a büntetők döntöttek a feljutóról

Józsa Csongor 2022. június 08., 20:44 utolsó módosítás: 2022. június 08., 20:51

A végletekig kiélezett harcban hazai környezetben korán jutott előnyhöz a Székelyudvarhelyi FC a CSM Slatina ellen. Azon a meccsen, amelyen a tét a labdarúgó 2. Ligába való feljutás volt.

Ezúttal sem kockáztatott egyik fél sem, nem is csoda, hogy csak a legvégén született döntés

Szerdán délután fennállása legfontosabb mérkőzését játszotta a Sétatéri Stadionban a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga másodosztályba való feljutási osztályozójának visszavágóján a CSM Slatina gárdáját látta vendégül. Az odavágón 0–0-ra végeztek a felek, így nyílt volt a csata.

Amennyiben a statisztikát vesszük figyelembe, akkor a Hargita megyeiek magabiztosan szerepeltek hazai környezetben, ebben a szezonban csupán két vereséget és egy döntetlent könyveltek el. Ellenlábasának idegenbeli mutatója sem mondható rossznak, kétszer hagyták el a játékteret vesztesként, ötször pedig pontosztozkodással zártak.

Álomszerűen indult a telt házas találkozó az SZFC számára. Igaz, kellett Fortuna istennő is, hogy már a 4. percben előnyhöz jussanak: Simó jobboldali beívelése nem az egyik csapattársához ért el, hanem igencsak érdekes ívet leírva a hálóban kötött ki (1–0).

Válaszképp a vendégcsapat nagy elánnal rohamozta Popa kapuját, két távoli lövéssel is próbálkoztak, ezeket magabiztosan hatástalanította a hálóőr. A játékrész derekán szabadult a nagyobb nyomás alól az udvarhelyiek kapuja, rögtön össze is hoztak két lehetőséget, Guță majd Pop lövését fogta a kapus.

Stabil, megbízható volt az udvarhelyiek védelme, amikor lehetőségük adódott támadásba lendültek, de a pihenőig nem tudták megtartani minimális előnyüket. A hosszabbítás perceiben Trancă a tizenhatoson belül megszelídített egy átadást, ollózó lövéssel, szépségdíjas góllal egyenlített (1–1).

A második felvonás elején emberhátrányba került a házigazda, a gólszerző, Simó kapta meg második sárga lapos figyelmeztetését, így kiállították. Még nagyobb nyomást helyeztek az udvarhelyiek kapujára, a 61. percben Popovici bombája a kapufán csattant.

Nem érződött a játék összképén, hogy a Slatina emberelőnyben lenne, nem kockáztatott egyik gárda sem, mezőnyben csordogált a meccs. A 73. percben Pop rosszulléte némi riadalmat okozott, leesett a vérnyomása, beült a pályára siető mentőautóba, de végül nem kellett elszállítani a támadót.

A rendes játékidőben – akárcsak az odavágón – döntetlen született, mivel már nem alkalmazzák az idegenben lőtt gól szabályát, így következett a hosszabbítás.

A ráadásban a vendégek voltak élénkebbek, Neicu kapáslövése zúgott fölé, egy szögletet követően Popa tisztázott az utolsó pillanatban. Ahogy a hosszabbítás második felvonásában is bemutatott két nagy védést.

Mindkét fél alaposan elkészült az erejével, az SZFC játékosai hősiesen, szívüket-lelkület kitéve a pályára elérték, hogy a büntetőrúgások döntsenek.

Kilyén indította a tizenegyesek sorát, kihagyta, Toma nem hibázott (0–1). A második párban Mitra és Cincă is bevágta (1–2). Criștoiu és Popovici is elhibázta (1–2). Berkeczi és Sălcianu belőtte (2–3). Botorok és Necșușescu értékesítették, így 3–4 lett a levégén. A CSM Slatina nyert, ezzel feljutott a másodosztályba.

A Székelyudvarhelyi FC-nek nincs amiért szégyenkeznie, fennállása legjobb szezonját futotta, hajszálra volt, hogy megkoronázza ezt egy csodaszámba menő feljutással.