Az élvonalból és a 2. Ligából kieső csapatok közt vannak olyan együttesek, amelyek jövője kérdéses, így további helyek szabadulhatnak fel, ez pedig kérdésessé teszi a következő évad mezőnyének összetételét. A másodosztályban nem csak azokkal a csapatokkal lehet probléma, amelyek kiestek az élvonalból, akadnak még olyan klubok is, amelyek egyszerűen még nem jelezték, hogy szeretnék jövőre is a 2. Ligában folytatni.
Ami a 3. Ligát illeti, ott még nem zárultak le az osztályozók, így egyelőre csak találgatni lehet a feljutó csapatokról.
Az FRF jövőre a másodosztályban nem szeretne sok változást eszközölni, állításuk szerint a következő kiírás kilencven százalékban megegyezik majd az idei rendszerrel, a tervek szerint 20 csapat fog harcba szállni. A mezőnnyel kapcsolatban május 30-án sürgősségi bizottsági ülést szerveztek, hogy új feltételeket fogalmazzanak meg a megüresedő helyek betöltésére.
Abban az esetben, ha nem lesz meg a kívánt 20 együttes a 2. Ligában, az üres helyeket elsősorban azok a csapatok kaphatják meg, amelyek most osztályozót játszanak, de végül nem sikerül kvalifikálniuk magukat a másodosztályba.
Köztük az alábbi szempontok alapján alakulhat ki a sorrend: 1. az osztályozó döntőjében szerzett pontok száma; 2. a döntőben elért gólkülönbség; 3. az osztályozó utolsó fordulójában szerzett gólok száma.
Amennyiben még így is egyformán áll két vagy több klub, akkor az osztályozó elődöntőit és döntőit is figyelembe kell venni. Ha ez sem elegendő, akkor semleges pályán mérheti össze erejét a két együttes, egy találkozón dől el a feljutó kiléte.
Az első összecsapásokat június 4-én, 18 órától, a visszavágókat június 8-án, 17.30-tól rendezik. A győztesek feljutnak a 2. Ligába, azonban a vesztesek helyzete sem lesz reménytelen.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!