Az FK Csíkszereda vezetőedzője, Valentin Suciu elmondta, öt játékosnak járt le a szerződése, illetve kölcsöne: Magyari Szilárdnak, Bordás Dánielnek, Veres Szilárdnak, Erdei Carlónak és Yasin Hamednek.
Közülük már biztos, hogy Magyari Soroksáron, a magyar NB2-ben folytatja. Bajkó Barna befejezte játékosi pályafutását, ő a klub U17-es csapatának lesz a vezetőedzője.
Új játékos a 25 éves fitódi János Norbert csatár, aki utoljára a Lénárdfalvánál játszott, illetve a tordai születésű, jobbhátvéd és középpályás poszton is bevethető 28 éves Takács Rareș.
Takács legutóbb a Kolozsvári U csapatát erősítette, de karrierje során játszott még a Torda, a Ștefănești, a Resicabánya és a Szatmári Olimpia színeiben is.
Az argentin Bauza haza sem utazott, Eder viszont Barcelonában van, és pár napja próbál repülőjáratot találni, hogy visszatérjen Erdélybe.
Hiányzott az első edzésről a vajdasági Pintér Norbert, aki magánéleti problémái miatt két nap késéssel kezdi majd meg a felkészülést. Visszatért Becze Tamás, aki tavaszra Bákó 3. ligás csapatának volt kölcsönadva. A felnőtt együttessel készül négy 18 éven aluli játékos: Gergely Botond, Szondy Botond, Casiadi-Bakó Soma és Botorok János.
„János Norbert pár pluszkilóval érkezett az edzésre, remélem, hamar leadja. Kapusposzton két ifjúsági játékosunk van, próbálunk még egy kapust találni, de ha nem sikerül, bármikor visszahívhatjuk a saját nevelésű Dombrádi Balázst, aki a 2. Ligába való feljutásért harcoló Nagybányai FC kapusa volt az elmúlt idényben” – mondta a tréner.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!