Az utolsó másodpercben úszott el a biztosnak tűnő siker

Orbán Zsolt 2021. február 05., 22:39

A jelentősen megtizedelt Sepsi OSK korán hátrányba került, s bár a szünetben már 3–1-re vezetett, a látványos találatokat is hozó péntek esti összecsapáson végül döntetlent játszott a ligautolsó Poli Iași gárdájával.

Kétgólos vezetés után bosszantó döntetlen Fotó: Pinti Attila

Lassan már hírértéke sincs, de a Sepsi OSK komoly keretgondokkal küszködve fogadta a Poli Iași csapatát a labdarúgó 1. Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A háromszékiek hétközi bajnokiját el is kellett halasztani a rengeteg hiányzó miatt, az újabb meccsre viszont valahogy összeállt egy improvizált csapat, miközben Leo Grozavu is visszatért a piros-fehérek élére.

„A jelenlegi körülményekre való tekintettel a Jászvásár ellen is arra lesz szükség, hogy minden erőforrásunkat mozgósítsuk ahhoz, hogy megnyerjük ezt a meccset” – nyilatkozta a Sepsi OSK vezetőedzője a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón.

A bajnokság sereghajtója gyors góllal lepte meg a székelyföldi alakulatot. A Costa Rica-i csatár, Deyver Vega már a második percben előnybe lőtte a moldvaiakat egy védhetetlenül eltalált távoli bombával.

A Sepsi válasza viszonylag hamar érkezett, a nagy labdabirtoklási fölény meghozta gyümölcsét. A hazaiak egy perc alatt fordították meg az állást.

Előbb egy kezezésért megítélt büntetőt Fülöp Loránd értékesített némi szerencsével, majd Golofca rajzolta Safranko fejére a labdát: a jól helyezkedő szlovák csatárnak már csak be kellett bólintania azt az üres kapuba (2–1).

A félidő végén Golofca is bevette Ianoș Brînză kapuját, a labda a keresztlécről vágódott a gólvonal mögé.

Úgy tűnik, ez a szép gólok mérkőzése volt, ugyanis a sokáig eseménytelen második félidőben Andreias Calcan belsőzte a labdát kapásból az oldalhálóba. Ezt megelőzően, 3–1-es állásnál a háromszéki csapat megúszott egy tizenegyesgyanús szituációt, és a vendégek szépítése ellenére úgy tűnt, sikerül kiharcolni az újabb fontos három pontot.

A Sepsi egészen az utolsó támadásig győzelemre állt, ekkor Bakszevanosz, a moldvaiak görög védőjének teljesen elhibázott lövéséből gólpassz lett: az argentin Pablo Gaitan jegyezte a Politehnica egyenlítő gólját (3–3).

Leo Grozavu legénységvel ugyanaz történt, mint két fordulóval korábban, amikor a Voluntari ellen is kétgólos vezetésről ikszeltek a piros-fehérek, akkor is hazai pályán.

A számos alapemberét nélkülözni kénytelen Sepsi OSK drámai döntetlent játszott a bajnokság sereghajtójával, de a jelenlegi fordulóban biztosan megőrzi negyedik helyét, és még be kell pótolnia a pitești-i kiszállást is.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 22. forduló
Sepsi OSK–Poli Iași 3–3 (3–1)
Gólszerzők: Fülöp L. (17., büntetőből), Safranko (18., büntetőből), Golofca (42.), ill. Vega (2.), Calcan (77.), Gaitan (90+4.)
Sepsi: Fejér – Deljannidisz, Bouhenna, Ninaj, Ștefănescu – Achahbar (Nouvier 71.), Eder González, Fülöp L. – Golofca (Dumiter 75.), Safranko, Petrila (Tamás, a szünetben). Edző: Leo Grozavu.
Poli: Brînză – Onea, Popa, Mihalache, Bușu – Moisă (Vanzo 18., Zajmovic 64.), Gaitan, Passaglia – Popadiuc (Calcan 73.), Vega, Flores (Bakszevanosz 65.). Edző: Adrian Kerezsy.
Vezette: George Găman (Craiova)