A tesztelések során a székelyföldi együttes 22 játékosánál mutattak ki koronavírus-fertőzést, így csak alig néhányan maradtak, akiket eddig elkerült a betegség. A Kovászna megyei Közegészségügyi Igazgatóság ezért hétfőn felfüggesztette a klub tevékenységét, azonban végül hozzájárult ahhoz, hogy a pénteki találkozót megrendezzék.
Bevethető állapotban maradt Fejér Béla, Rachid Bouhenna, Branislav Ninaj, Csiszer Balázs, Eder Gonzales és Tamás Nándor, akikhez a héten már csatlakozott Fülöp Loránd, Cătălin Golofca és Marius Ștefănescu, csütörtöktől pedig Anass Achahbar, Bryan Nouvier és Peter Gál-Andrezly számára is véget ért a karantén, mint ahogyan pénteken Claudiu Petrila is visszatérhet.
A jászvásáriaknál sem rózsás a helyzet, náluk is több labdarúgó fertőződött meg, így hiányos kerettel érkeznek Sepsiszentgyörgyre, és nem tud a csapattal tartani a szintén elkülönítésben levő Andrei Cristea edzőjátékos sem, aki a nemrég menesztett Daniel Pancut váltotta a kispadon.
A Poli ellen egyébként eddig nagyon ment a piros-fehéreknek, az élvonalban lejátszott kilenc mérkőzésből ugyanis ötöt megnyertek, három összecsapás döntetlennel végződött, a moldvai csapat pedig mindössze egy alkalommal örülhetett a sikernek. Ráadásul a Román Kupa előző kiírásának elődöntőjében a Sepsi OSK kettős győzelemmel, 8-1-es összesítéssel búcsúztatta a jászvásári együttest.
A háromszékiek előnyére válhat, hogy visszatér a betegségéből felépült Leo Grozavu vezetőedző, aki a pénteki mérkőzésen már a kispadról irányíthatja csapatát. A szakember köszönetet mondott mindazoknak, akik mellette voltak, biztatták ebben a nehéz időszakban, és örömét fejezte ki, hogy ismét ott lehet a pálya közelében. Grozavu úgy véli, a körülményekre való tekintettel nehéz egy ütőképes csapatot felállítani, ezért most arra van szükség, hogy a bevethető játékosok minden energiájukkal a győzelemért küzdjenek.
„A kényszerszabadság után nagyon örültem, hogy viszontláthattam a stábom tagjait, a játékosokat, a klub vezetőségét, és szeretném megköszönni a szurkolók támogatását is, hiszen rengeteg bátorító üzenetet kaptam, ami sokat számít a szenvedésben. Sikerült túllépni ezen az időszakon, és habár még nem vagyok teljesen felépülve, úgy éreztem, szükség van rám, ezért korábban visszatértem, ugyanis bőven van dolgunk.
A jelenlegi körülményekre való tekintettel a Jászvásár ellen is arra lesz szükség, hogy minden erőforrásunkat mozgósítsuk ahhoz, hogy megnyerjük ezt a meccset. Mert végül is a legfontosabb, hogy pontot, pontokat szerezzünk, és biztos vagyok abban, hogy a fiúk a győzelemre fognak hajtani – nyilatkozta Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!