Az U elleni derbin aratott fölényes győzelmével megtörte rossz sorozatát a CFR

Sebestyén Ervin 2023. december 21., 22:06 utolsó módosítás: 2023. december 21., 22:18

Fontos meccsen aratott győzelemmel szakította meg nyeretlenségi szériáját a Kolozsvári CFR, amely 4–0-s sikert ért el a Kolozsvári U ellen csütörtökön este a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában.

Gólzáport rendezett, győzött a Kolozsvári CFR. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Október 30-a óta nem tudott diadalmaskodni a Kolozsvári CFR, viszont még így is megtartotta második helyüket a tabellán. A csütörtökön este rendezett találkozó során már a második percben betaláltak, egy gyönyörű kombinációt követően Muhar fejelt a kapuba (1–0).

Nehezen vette fel a ritmust az U, sorra jöttek a hazaiak helyzetei: előbb Otele lövését hárította Iliev, majd Bîrligea mehetett ziccerbe, viszont túl sokat gondolkodott így szerelte egy védő. Nem úgy mint kicsivel később, amikor ismét remek kiugratást kapott, kapásból a keresztlécet találta el.

Az első vendég lehetőségre majdnem az első játékrész végéig kellett várni, Stoica próbálkozásánál Sava a helyén volt és védeni tudott.

Közvetlenül szünet előtt ismét gyönyörű összjátékot mutatott be a CFR, a végén Bîrligea passzolt a kapuba (2–0).

A fordulást követően nagyobb területet kapott a Kolozsvári U, viszont nem igazán tudtak élni ezzel a lehetőséggel. Kapkodtak, nem voltak pontosak a passzok, rengeteg labdát eladtak. Ennek ellenére félórával a vége előtt szépíthettek volna, Fossati csak a baloldali kapufát találta el.

A hajrában okosan játszott a hazai együttes, kontratámadásokra álltak fel, ez pedig be is vált: Otele kétszer is villant, még egy kihagyott ziccer is belefért, így is 4–0-ra tudott nyerni a CFR.

Ezzel a győzelemmel megerősítette a második helyét az élvonalban, azonban nyolc pont a lemaradása a CFR-nek az FCSB mögött.