A székelyföldi csapatok közül az augusztus 14-re tervezett fordulóban az udvarhelyi együttes Nyárádtőre látogat, a szászrégeniek Besztercén vendégszerepelnek, a kézdivásárhelyiekre pedig Bákó megyei kiszállás vár.
Az FK Csíkszereda a következő fordulóban kapcsolódik be a kupasorozatba, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK pedig csak a legjobb 32 között kap majd kupaellenfelet.
A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el, az elől írt csapatok házigazdák. A találkozókat augusztus 14-én, szerdán 17 óra 30 perctől rendezik.
Nyárádtői Unirea–Székelyudvarhelyi FC,
Besztercei Unu Fotbal Club Gloria–Szászrégeni Lendület,
Viitorul Curiţa–Kézdivásárhelyi SE.
A Székelyudvarhelyi FC szombaton délben újabb edzőmeccset játszik, 12 órakor a Ceahlăul Piatra Neamț lesz az ellenfél a városi stadionban.
Továbbra sem került pont a Sepsi OSK és Niczuly Roland között kialakult patthelyzet végére. Az érvényes szerződéssel rendelkező hálóőr az első csapattal készül, azonban a pályán már nem számítanak a tudására.
Harmadik bajnokijára készül a labdarúgó Szuperligában az FK Csíkszereda, pénteken késő este az FC Rapidot fogadja a városi stadionban. Percről percre.
Megvan, hogy kik lesznek idén a Csíkszeredai Városnapok sztrárfellépői, ezt a rendezvény Facebook-oldalán tették közzé a szervezők.
Jókora pénzösszeget és több mint egytucatnyi útlevelet találtak a görög hatóságok Vladimir Plahotniuc szökésben levő moldovai oligarchánál egy 1 milliárd dolláros banki csalásban és más bűncselekményekben való részvétellel gyanúsítanak.
A szokásosnál jóval hidegebb, a turisták szerint jéghideg a Fekete-tenger vize. A ritka, a nyaralók számára kellemetlen jelenség már hetek óta érzékelhető a román tengerpart számos üdülőhelyén.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!