Két csoportban zajlott a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában a 2019–2020-as bajnokság, ahol a koronavírus-járvány miatti márciusi megszakításkor a nyugati csoportban a Székelyudvarhelyi Sporting, a keletiben pedig a Gyergyószentmiklósi VSK állt az élen. A gyergyói klubnak van sportigazolványa (CIS, Certificat de Identitate Sportivă), az udvarhelyinek viszont nincs, CIS hiányában pedig nem lehet részt venni a 3. Ligába jutásért kiírt selejtezőn.
A bajnokságot szervező Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület (HMLE) vezetősége remélte, hogy július 1-jétől enyhítések lesznek a labdarúgás terén, de sajnos nem lettek, így azt a döntést hozta, hogy július 14-éig haladékot ad az udvarhelyi együttesnek a CIS megszerzésére.
Közben kiderült, hogy a Sportingnak július közepéig nem lesz meg a sportigazolványa.
László Zsolt, a Székelyudvarhelyi Sporting elnöke: „Sajnos a sportigazolvány megszerzésének procedúrája elhúzódott, és ezt a koronavírus-járvány is késleltette. Kétszer is visszadobták ügycsomónkat, végül eddig csak a név, az AFC Sporting 2002 lefoglalása sikerült, a jogi eljárás befejezése még időbe telik. Nem lesz megyei döntő a gyergyóiakkal, így el sem kezdtük az edzéseket, várjuk a hatóságok lazítási döntéseit, hogy lehessen szabadon futballozni.
Rokaly Attila, a Gyergyószentmiklósi VSK edzője: „Egy hete, amióta számos előírás betartásával engedélyezték a kiscsoportos edzéseket, elkezdtük a felkészülést. Van egy fiatal, 22 tagú keretünk, ezzel készülünk az osztályozóra, és ha majd lesznek lazítások, akkor edzőmérkőzéseket is szeretnénk játszani. A fiúk rendszeresen járnak edzésre, lelkiismeretesen készülnek a nagy főpróbára.”
A HMLE július 27-éig kell jelezze a Román Labdarúgó-szövetségnek (FRF), hogy melyik csapat képviseli Hargita megyét a 3. Ligába jutásért zajló selejtezőn. Az FRF már kisorsolta az osztályozócsoportok összetételét, Hargita megye bajnoka Brassó és Fehér megyék képviselőivel harcol majd a feljutásért.
A FRF közleménye szerint a háromcsapatos csoportokban augusztus elején lesznek meccsek, a játéknapok augusztus 1., 5. és 9. (szombat, szerda és vasárnap), mindhárom alkalommal a mérkőzések 17.30 órakor kezdődnek. Körmérkőzéses torna lesz, minden csapat két meccset játszik, egyet idegenben és egyet hazai pályán a Berger-tábla szerint.
Augusztus 1-jén Brassó–Hargita, augusztus 5-én Fehér–Brassó, augusztus 9-én pedig Hargita–Fehér találkozók lesznek.
A Gyergyói VSK tehát első mérkőzést idegenben játssza Brassó megye bajnokával, majd egy hétre rá Marosújvár együttesét fogadja. A 14 csoportgyőztes jut fel a harmadosztályba, de ha nem telnek be a helyek, ha lesznek visszalépők, akkor a legjobb csoportmásodikok is feljuthatnak.
Fehér megyében befagyasztották a bajnokságot, és arról döntöttek, hogy Marosújvár csapata (CS Ocna Mureș) lesz a bajnok, Brassó megyében – ha a járványügyi szabályok lehetővé teszik – egy háromcsapatos tornán dől majd el a megyei bajnoki kiléte.
A Brassó megyei 4. Ligában a Szecselevárosi Precizia, illetve a két brassói gárda, a Corona és Colțea állt az első három helyen a bajnokság félbeszakításakor. Ha lesz háromcsapatos torna a bajnoki címért, akkor ezt a Precizia 43 ponttal kezdi, a Corona 42-vel, a Colțea pedig 40-nel.
Szokatlan és feszültségektől sem mentes jelenetek zajlottak le múlt hétvégén Karcfalván, a Felcsík SK–Gyergyószentmiklósi ISK U15-ös korosztályú hokidöntőn. A szülők egy része a játékvezetőknek esett volna, a biztonságiaknak kellett közbelépniük.
A végjátékban kapcsolt rá a Csíkszeredai Sportklub, amikor a Gyergyói Hoki Klub már hárommal vezetett, így ők kerültek közelebb, hogy megnyerjék a jégkorong Erste Liga idei kiírását.
Két hét leforgása alatt két fiatal rezidens orvos halt meg Moldvában; mindketten a gasztroenterológiai osztályon teljesítettek ügyeletet, egyikük a iași -i Sf. Spiridon kórházban, a másik Bârladon.
A Dunába zuhant egy kisbusz Mehedinți megyében, a Bahna viadukton. Eleinte nem voltak információk arról, hogy voltak-e utasok a járművön. A hírek szerint a kisbusz megpróbált elkerülni egy ütközést, mielőtt a folyóba zuhant.
Elkezdődött a vajdahunyadi vár freskóinak restaurálása. A 17. századból származó freskók felújítása az Erdély egyik jelképének számító műemlék vár felújítási, konzerválási és hasznosítási projektjének második szakasza keretében zajlik.
„De gyűlölni kell a népnek tetsző táposokat is. A pszichológust, a konteóterjesztőt, a szavalót. Az ő előadásaikat meg kell akadályozni, ez indokolt és jogos. A nekünk tetszőkét nem, a nekik tetszőkét igen.”
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!