A ciprusi megmérettetésen a Cristian Dulca szövetségi kapitány által irányított román válogatott három barátságos mérkőzést játszik, az ellenfelei Magyarország, Horvátország és Finnország lesznek.
A Magyarország–Románia mérkőzést február 16-án, csütörtökön 12 órától rendezik, és élőben lehet követni a frf.tv oldalon.
Ezt követően a román csapat február 19-én, vasárnap 18 órától találkozik a horvátokkal és 22-én, szerdán 13 órától a finnek ellen zárja a tornát. Ezeket a meccseket is közvetítik az említett honlapon.
A román válogatott 24 fős keretébe behívót kapott az FK Csíkszereda kapusa, Salamon Szidónia, valamint a Székelyudvarhelyi Vasas Femina volt játékosai, Geréd Erika, Kis Anita és Ambrus Beáta, előbbiek ketten jelenleg Magyarországon játszanak, utóbbi Ukrajnában légióskodik.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!