A román felnőtt női válogatott február 12-én gyűl össze Bukarestben, majd másnap elutazik Ciprusra. A Cyprus Women's Cupon részt vesz még Finnország, Horvátország és Magyarország, a tíznapos tornán mindenki mindenkivel találkozik.
A Magyarország–Románia mérkőzést február 16-án fogják megrendezni, a kezdési időpontokat később hozzák nyilvánosságra.
Cristian Dulca szövetségi kapitány ezt követően fogja kihirdetni az utazó keretet. A román válogatott február 16-án játszik a magyarokkal, 19-én a horvátokkal, míg a tornát 22-én a finnek elleni meccsel zárja.
A finn lányok a 31. helyen állnak a FIFA-világranglistán, a románok a 40. pozícióban találhatók, a magyarok a 42., míg a horvátok a 60. helyen vannak.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!