Az FK elleni kudarc után nyert és visszaelőzte a csíkiakat a Steaua

Székely Sport 2022. augusztus 29., 20:03 utolsó módosítás: 2022. augusztus 29., 20:07

Elvitte a három pontot az újonc Újszentesi SK otthonából a Bukaresti Steaua, a labdarúgó 2. Liga 4. fordulójának zárómérkőzésén emberelőnyét kihasználva 3–0-ra győzött.

Felzárkóztak az élmezőnybe. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Steaua București

A bukarestiek az előző fordulóban kiütéses vereséget szenvedtek hazai pályán az FK Csíkszeredától, így hétfőn este volt miért kiengesztelniük a szurkolóikat.

Jobban kezdte a mérkőzést a fővárosi gárda, és a 12. percben előnybe is került Ștefan Pacionel remekül helyezett távoli lövésével.

A bekapott gól után veszélyesebb volt a csapat, egymás után kétszer is megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, a Steaua kapusának kellett védenie.

Kevéssel ezután viszont tíz emberre fogyatkoztak a Temes megyeiek, miután Răzvan Ghinescu megkapta a második sárga lapját.

A vendégek a 32. percben már ki is használták az emberelőnyüket, Dragoș Gheorghe találatával kétgólosra nőtt az előnyük a szünetre.

A folytatásban a Steaua már nem erőltette a támadásait, a hazaiak pedig a szépítésre törekedtek, de ez nem sikerült nekik. Aztán a 69. percben kettős emberhátrányba kerültek, amikor Toma Bodri műesés miatt második sárgájával szintén kiállíttatta magát.

A piros-kékek a végén ezt nem hagyták büntetlenül, és Ștefan Drăghici góljával beállították a végeredményt.

Második idegenbeli győzelmével a Steaua felzárkózott az élmezőnybe, éppen a csíkszeredai csapatot megelőzve a hetedik helyen áll.