Az FK Csíkszereda idei első bajnoki ellenfelével gyakorolt a Kolozsvári CFR

Székely Sport 2022. február 16., 18:51 utolsó módosítás: 2022. február 16., 19:23

Barátságos mérkőzést játszott szerdán délután a labdarúgó 1. Liga éllovasa, a Kolozsvári CFR ellenfele a Dési Unirea volt.

A kolozsvári csapatban főleg azok a játékosok léptek pályára, akik a bajnoki mérkőzéseken kevesebb lehetőséget kapnak Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A másodosztályú bajnokság tavaszi rajtja előtt a Dési Unirea az ország legerősebb csapatával mérkőzött meg, a Kolozs megyeiek a jövő hétvégén az FK Csíkszereda vendégei lesznek. Egy héttel az egymás elleni mérkőzés előtt a székelyföldiek is tartanak egy főpróbát, a tervek szerint szombaton Sepsiszentgyörgyön játszanak a 3. ligás Brassói SR csapatával.

A CFR által 4–0-ra megnyert találkozó első félidejében még csak eggyel vezetett Dan Petrescu csapata Sergiu Buș találatával, de a folytatásban további háromszor volt eredményes, a gólokat Cătălin Itu, Cristian Neguț és Alexandru Chipciu szerezték. A kolozsvári csapatban főleg azok a játékosok léptek pályára, akik a bajnoki mérkőzéseken kevesebb lehetőséget kapnak.

Az 1. Liga alapszakaszának 27. fordulójában a Kolozsvári CFR vasárnap 19 óra 55 perctől hazai pályán játszik, a Bukaresti Rapidot fogadja.