A másodosztályú bajnokság tavaszi rajtja előtt a Dési Unirea az ország legerősebb csapatával mérkőzött meg, a Kolozs megyeiek a jövő hétvégén az FK Csíkszereda vendégei lesznek. Egy héttel az egymás elleni mérkőzés előtt a székelyföldiek is tartanak egy főpróbát, a tervek szerint szombaton Sepsiszentgyörgyön játszanak a 3. ligás Brassói SR csapatával.
A CFR által 4–0-ra megnyert találkozó első félidejében még csak eggyel vezetett Dan Petrescu csapata Sergiu Buș találatával, de a folytatásban további háromszor volt eredményes, a gólokat Cătălin Itu, Cristian Neguț és Alexandru Chipciu szerezték. A kolozsvári csapatban főleg azok a játékosok léptek pályára, akik a bajnoki mérkőzéseken kevesebb lehetőséget kapnak.
Az 1. Liga alapszakaszának 27. fordulójában a Kolozsvári CFR vasárnap 19 óra 55 perctől hazai pályán játszik, a Bukaresti Rapidot fogadja.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!