Az éllovas legyőzésével maradhat versenyben a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2023. március 10., 09:52 utolsó módosítás: 2023. március 10., 10:05

A bajnokság legkeményebb csapata, az éllovas és veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában lép pályára pénteken kora délután a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 16. fordulójában.

Az őszi hazai mérkőzésen a marosvásárhelyiek méltó ellenfelek voltak, a hajrában 3–2-re maradtak alul a Corvinullal szemben Fotó: Haáz Vince

A harmadosztályban újonc marosvásárhelyi együttes öt győzelemmel, három döntetlennel és hét vereséggel zárta az őszi szezont, így a csoport hetedik helyéről várja a tavaszi folytatást. Három fordulóval az alapszakasz vége előtt a Marosvásárhelyi SE hat pontos távolságra van a felsőházi rájátszástól, a negyedik helyet elfoglaló Gyulafehérvári Unireától és nyolc pontra a kiesőzónától.

A Sütő Szilárd vezetőedző által irányított csapatnak tehát még maradt esélye bejutni a legjobb négy közé, de nincs saját kezében a sorsa.

Ahhoz, hogy a folytatásban versenyben maradjon a felsőházért, pénteken 15 órától győzelemre van szüksége Vajdahunyadon egy olyan ellenféllel szemben, amely a bajnokság első felében mindössze két pontot veszített el, és egyértelműen a feljutás a célkitűzése.

A marosvásárhelyiek két alsóbb osztályú csapattal hangoltak a 3. Liga tavaszi rajtjára. Mivel a Máramarosszigeti VSK az utolsó pillanatban lemondta a felkészülési mérkőzést, így kénytelenek voltak új ellenfelek után nézni. A klub vezetősége a Szeben és a Maros megyei negyedosztályú Medgyesi ACS, illetve a Radnóti SK csapataival kötött le barátságos találkozót, így az idei első bajnoki mérkőzés előtt nem maradtak ellenfél nélkül. A medgyesiekkel egyszer 45 percet játszottak és 1–0-ra nyertek, míg a radnótiak ellen 60 perc volt a játékidő és 4–0-s győzelemmel zártak.

A téli felkészülés során a Marosvásárhelyi SE korábban már játszott egyszer a Medgyesi ACS ellen, hazai pályán 1–0-ra nyert, majd a magyarországi edzőtábor során a harmadosztályban szereplő Szolnoki MÁV ellen 3–1-re győzött, az élvonalbeli Mezőkövesdtől pedig a gól nélküli első félidőt követően 3–0-ra kapott ki. Ezt követően 2–2-es döntetlenre végeztek a hozzájuk hasonlóan 3. ligás Kolozsvári CFR II-vel, illetve 2–0-ra veszítettek a Székelyudvarhelyi FC vendégeként.

„A tudatos munkának és Dobos Attila erőnléti edző szakértelmének köszönhetően nincsen izomsérült játékosunk, ami a modern futball legfontosabb felkészülési célja. Egyedül Alex Opreára nem számíthatunk, aki a Medgyes ellen súlyos kontakt bokasérülést szenvedett. Mielőbbi felépülést kívánok neki a csapat nevében” – nyilatkozta Sütő Szilárd vezetőedző a klub közösségi oldalának. A magyarországi szakember kiemelte, a játékosok és a stáb is nagyon várja már a bajnokság rajtját.

A játékosok profi hozzáállással dolgozták végig a hat hetes felkészülést, ami jó alapot ad nekik, hogy sikeresebb tavaszt tzdjunk véghez vinni. Az új igazolások napról napra egyre jobban illeszkednek be a csapatba, ami a variációs lehetőségeinket tovább bővíti”.

A Marosvásárhelyi SE a téli átigazolási időszakban öt új játékost szerződtetett, Barabás Marius, Kulcsár Kornél, Amir Jorza, Csiki Norbert és Clinton Osei csatlakozott az együttes keretéhez, akik eddigi pályafutásuk során jóval magasabb szinten játszottak, és élvonalbeli tapasztalattal is rendelkeznek.