Az aradiakkal sem bírt, lecsúszhat a második helyről a CFR

Sebestyén Ervin 2023. november 26., 13:40 utolsó módosítás: 2023. november 26., 13:42

Egyre nagyobb gödörbe kerülhet a Kolozsvári CFR, amely újabb mérkőzésen maradt nyeretlen szombat este a labdarúgó Szuperligában, miután az Aradi UTA ellen gól nélküli döntetlent játszottak.

Nem megy mostanában a CFR-nek, ezúttal sem tudtak nyerni. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A kincses városiak az utolsó hat találkozójuk során csupán egyszer hagyták el a gyepet nyertesként, négyszer is döntetlent játszottak, ráadásul a Bukaresti Rapid üldözi őket a pontvadászatban, így győzelmi kényszerben léptek gyepre szombaton este. Ennek megfelelően már az első negyedórában megszerezhették volna a vezetést, de Otele tíz méterről még a kaput sem találta el.

A 20. és 21. percben is veszélyeztetett a CFR, előbb Avounou fejese ment mellé, majd Muhar lövését Iacobnak kellett hárítania. Az első játékrészben a vendégek nagyon nem is tudták veszélyeztetni a kolozsváriak kapuját, 0–0-s eredménnyel vonulhattak pihenőre.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Jó iramban indult a második félidő, előbb Mogoș bólintott mellé, majd túloldalon Cristian Mihai távoli lövése nem sokkal kerülte el a kaput. Félórával a vége előtt egy remek akció végén nagyon közel járt a vezetéshez az UTA, azonban Căpușă csupán a kapufát találta el.

A 87. percben egy kipattanót követően ugyan eredményesek voltak a hazaiak, azonban a találatot les miatt érvénytelenítette a játékvezető.

Maradt a gól nélküli döntetlen, a CFR a legutóbbi hét mérkőzésén mindössze nyolc pontot gyűjtött be és amennyiben a Bukaresti Rapid legyőzi a Kolozsvári U-t, akkor a kincses városiak visszacsúsznak a harmadik helyre.