Az alsóház első helyét is célba venné a vásárhelyi női focicsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. március 19., 20:14 utolsó módosítás: 2023. március 19., 20:19

Az eredmény csalóka, jóval nagyobb is lehetett volna a különbség a Marosvásárhelyi SE és a Galaci Universitatea között: a női labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásában a vásárhelyiek 2–0-ra győztek, és már nem aggódhatnak a bennmaradás miatt.

Sok lehetőséget kidolgoztak a bordó mezes vásárhelyiek, de nem tudtak sokkal eredményesebbek lenni Fotó: Haáz Vince

A második forduló vasárnapi játéknapján a hazai pályán játszó Marosvásárhelyi SE az első félidő közepén szerezte meg a vezetést Adorjáni Szidónia találatával, majd a szünet után egy öngólnak köszönhetően megduplázta az előnyét.

A vásárhelyiek az elejétől a végéig uralták a mérkőzést, az ellenfelük egyáltalán nem veszélyeztette a kapujukat. Még nagyobb is lehetett volna a különbség, de a hazai játékosok nem tudták kihasználni a rengeteg gólszerzési helyzetüket.

„A mai meccsnek az egyedüli pozitívuma a három pont, ami 99 százalékban megszabadított minket a kiesés veszélyétől, mindazonáltal, hogy még korai szakaszában vagyunk az alsóházi rájátszásnak. Sajnos folytatjuk az őszi formánkat, amikor ugyanúgy sok lehetőséget kidolgoztunk, de nem tudtunk eredményesek lenni” – nyilatkozta a mérkőzés után Mihály Sándor, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője. Kiemelte, remélik, hogy a következő időszakban sikerül pótolni ezt a hiányosságot, és

innentől már nagyobb célokat kell kitűzzenek maguk elé, azt szeretnék, hogy a playout első vagy második helyén, összességében a hetedik-nyolcadik helyen végezzenek.