Átment szófiai tesztjén Marco Rossi csapata. Jöhet Izland!

Orbán Zsolt 2020. október 08., 23:43 utolsó módosítás: 2020. október 09., 12:04

A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos, összességében magabiztos győzelemmel váltott jegyet Bulgáriában az Európa-bajnoki pótselejtező döntőjére. November 12-én a Romániát legyűrő Izland lesz az ellenfél a Puskás Arénában.

Bulgáriát legyőzte, Izlandon át vezet a magyar válogatott útja a jövő évi Eb-re Fotó: Magyar Labdarúgó Szövetség/mlsz.hu
Nehéz időszak ez most. Sajnos úgy hozta az élet, hogy nem tudom segíteni a csapatot. De távolból nagyon szurkolok azért, hogy novemberben közösen folytassuk a küzdelmet. Hajrá magyarok!”

– üzente közösségi oldalán a szófiai mérkőzésről lemaradó Szoboszlai Dominik válogatottbeli társainak, akik a bolgárokkal csaptak össze az Eb-pótselejtező elődöntőjében.

Marco Rossi három belső védőt küldött pályára a Vaszil Levszki-stadionban, a 3–5–2-es felállás pedig láthatóan nem nagyon ízlett a hazaiaknak. A magyarok jól járatták a labdát a mérkőzés elején, majd első lehetőségükből gólt is szereztek:

Kalmár harcolt ki szögletet, amelyet ő is végzett el, és a középen jól érkező Willi Orbán mellkasáról a gólvonal mögé pattant a labda (0–1).

Azt, hogy a szünetben is a magyar válogatott vezetett, leginkább Gulácsi Péter bravúrjainak köszönhetjük. Az RB Leipzig kapusát kevéssel a gól után Nedelev tette először próbára egy távoli lökettel, a játékrész végén pedig szintén Nedelev, illetve Kraev lehetőségnél mutatott be két szenzációs védést Gulácsi.

Marco Rossi csapata amilyen látványosan szenvedett az első félidő végén, olyannyira jól kezdődött számára a második 45 perc. Szalai szabadrúgást harcolt ki a kaputól mintegy 25 méterre,

Kalmár lapos lövése pedig a sorfalon kissé irányt változtatva csapta be Ilievet (0–2).

Az 55. percben a lengyel játékvezető tizenegyest fújt be Bulgáriának, de a VAR-szobából visszavonták az ítéletet, mivel Lang szabálytalansága a tizenhatos vonalánál kezdődött. A szabadrúgás fölé szállt, az idő pedig a nemzeti tizenegynek kezdett dolgozni.

A bolgárok mentek előre, de nagy helyzetig nem jutottak, aztán a 75. percben két magyar csere zárta le a meccset:

Hangya remek beadását fehérvári klubtársa, Nemanja Nikolics bólintotta jó érzékkel a kapuba (0–3).

Georgi Dermendzsiev együttese Jomov révén még szépített a hajrában, de a magyar labdarúgó-válogatott nagyszerű helyzetkihasználás mellett, magabiztosan diadalmaskodott Szófiában.

Az Eb-részvételért Gulácsiék Izlanddal mérkőznek november 12-én a Puskás Arénában. Az északiak 2–1-re verték Romániát Reykjavíkban.