Két rangadót is rendeztek a román labdarúgó-élvonal 13. fordulójában. Miután a vasárnapi csúcsmeccsen a Kolozsvári CFR házigazdaként 2–0-ra verte az FCSB-t, hétfőn az Aradi UTA és az Universitatea Craiova csapatán volt a sor, hogy összemérje tudását.
Az oltyán vendégek egy győzelemmel visszaelőzhették az elmúlt három fordulóban éllovas bukaresti riválist. Ez végül össze is jött a kék-fehéreknél, akik egy olyan mérkőzésen nyertek, amelyen már az első félidőben beállt a végeredmény.
Miután az aradi drukkerek „kifüstölték magukat” és ezzel kis időre a meccset is megszakították, a 13. percben Alexandru Cicâldău lőtte előnybe a Craiovát:
a Hagi-akadémián nevelkedett középpályás mesterien találta el a labdát külsővel, nehéz szögből, a tizenhatos vonaláról vette be Florin Iacob kapuját.
Az UTA válasza viszonylag gyorsan érkezett, egy szögletrúgásnál Valentin Buhăcianu fejelt gólt a román válogatott balhátvéd, Nicușor Bancu mellől.
Az állás viszont csak pár percig volt egyenlő, egy ellentámadáson Reagy Ofosu a védők és a kapus sem tudta megállítani, a német-ghánai szélső szép egyéni akcióból volt eredményes.
A szünetre maradt az 1–2-es eredmény, s ez kitartott a második félidőben is. A megszakításokkal teli játékrészben nem sok említésre méltó esemény történt, a legfontosabb történés egy kiállítás volt. A hajrában Alexandru Benga, a piros-fehérek középhátvédje kapott piros lapot egy durva becsúszásért.
Az U Craiova legyőzte Bálint László csapatát és visszafoglalta a listavezetői pozíciót. A kedden kezdődő hétközi forduló utolsó meccsén Corneliu Papură legénysége az FCSB-vel játszik rangadót, ezt péntek este rendezik.
Korábbi eredmények:
Kolozsvári CFR–FCSB 2–0
FC Hermannstadt–FC Voluntari 3–2
Academica Clinceni–FC Argeș 1–0
Chindia Târgoviște–FC Viitorul 1–1
Medgyesi Gaz Metan–Sepsi OSK 0–3
Bukaresti Dinamo–Poli Iași 4–1
FC Botoșani–Astra Giurgiu 1–1
A bajnokság állása:
1. U Craiova 31 pont (19:7-es gólarány)
2. FCSB 30 (34:14)
3. CFR 27 (16:6)
4. Sepsi OSK 23 (20:12)
5. Clinceni 23 (15:9)
6. Viitorul 17 (18:16) – 12 meccs
7. UTA 17 (13:16)
8. Chindia 16 (8:10)
9. Dinamo 15 (17:15)
10. Botoșani 14 (18:20)
11. Voluntari 14 (19:22)
12. Hermannstadt 14 (14:18)
13. Medgyes 13 (18:23)
14. Astra 10 (12:21)
15. Iași 10 (13:35)
16. Argeș 9 (10:20)
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Rendkívül kellemetlen helyzet alakult ki Antalyában, ahol a Sepsi OSK is edzőtáborozik: a heves esőzések miatt víz alá kerültek a pályák. Diószegi László klubelnök már a hazautazás lehetőségét is felvetette.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!