A Kolozsvári CFR megállította az FCSB-t

Józsa Csongor 2020. december 13., 23:04

Kiheverte nemzetközi kudarcát a kincses város focicsapata, hazai környezetben legyűrte a román labdarúgó élvonal listavezetőjét.

Fotó: Facebook/CFR Cluj

Vasárnap este rendezték a labdarúgó 1. Liga rangadóját: az első helyezett a címvédő otthonában lépett pályára. A fővárosiak hosszú győzelmi sorozatot tudtak maguk mögött, megnyerték a legutóbbi hét bajnoki találkozójukat. A Kolozsvári CFR-nek csak a pontvadászat maradt, miután csütörtökön búcsúzott az Európa Ligától, ezt megelőzően pedig a Román Kupából is kiesett.

Egymásnak esett a két fél, a kedélyeket már a 3. percben a játékvezetői döntés borzolta: Kovács István nem látta szabálytalannak Camora kezezését a saját tizenhatosán belül. Amilyen parázs hangulatban kezdődött, olyan gyorsan ült le a meccs.

Az erdélyieké volt az első nagy helyzet, Vojtus lőtt mellé kecsegtető helyzetből. A 34. percben aztán a tizenegyes pontra mutatott a sípmester, Miron szabálytalankodott Vojtussal szemben. A büntetőt magabiztosan belőtte Deac (1–0).

A második játékrészben teljesen átvette a kezdeményezést a hátrányban lévő együttes, Man lövése a kapufán csattant, aztán a kapus védte Coman próbálkozását.

Az egyenlítés helyett még egy CFR-gól érkezett: Costache volt szemfüles, a 74. percben lecsapott egy labdára, betört a büntetőterületre, elgurította a kimozduló hálóőr mellett (2–0).

Egy lapra tett fel mindent a FCSB, így is a hazaiaknak volt nagyobb helyzete, hogy teljesen lezárja a meccset.

Megszerezte a pontokat a kolozsvári gárda, így három pontra megközelítette a FCSB-t. Az U Craiova hétfőn átveheti az első helyet, megelőzheti a fővárosiakat, amennyiben nyer az Aradi UTA ellen.