Alsóházi rangadót nyert a vásárhelyi női focicsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. április 01., 16:54 utolsó módosítás: 2023. április 01., 16:56

Folytatta a győztes mérkőzések sorát a Marosvásárhelyi SE női labdarúgócsapata, az 1. Liga alsóházi rájátszásának 4. fordulójában 2–1-re nyert a CSM Alexandria ellen.

Fotó: Haáz Vince

Az alsóházban első helyezettel szembeni szombati hazai találkozó első félidejében Biró Anna távoli találatával előnybe kerültek a vásárhelyiek, majd a szünet után pontrúgásból növelték az előnyüket, Dávid Márta volt a gólszerző. A 70. percben emberhátrányba került a marosvásárhelyi csapat, Dakó Katalint kiállította a játékvezető. A vendégek az utolsó percben szépítettek ugyan, de ekkor már túl késő volt, a Marosvásárhelyi SE egymás után a negyedik mérkőzését is megnyerte a rájátszásban.

Értékes győzelmével a Marosvásárhelyi SE pontszámban utolérte az egy meccsel kevesebbet játszott Alexandriát az alsóházi tabellán, és megteremtette magának az esélyt, hogy megszerezze az első helyet.

„Rövid csapat voltunk, leginkább ellentámadásokkal próbálkoztunk. Sikerült két gólt szerezni, és aztán a piros lap ellenére is meg tudtuk tartani az előnyünket. A lányok végig küzdöttek, teljesítették azt amit kértem, nagyon odatették magukat, és kiváló volt a hozzáállásuk” – nyilatkozta a mérkőzés után Kristály Hunor, a marosvásárhelyiek edzője. Hozzátette, remélik, hogy a bajnokság végéig minél kevesebb pontot fognak veszíteni, minden mérkőzésen meg akarják szerezni a győzelmet, és remélik, hogy ezt teljesíteni tudják.