Az idei bajnokság egyik legszebb és legszínvonalasabb találkozóját rendezték Agyagfalván, ahol megfelelő pályán és népes nézőközönség előtt csapott össze a két együttes.
A hazaiak szerezték meg a vezetést, ám a vendég csíkszentsimoniak fordítani tudtak, és 2–1–re vezettek.

A házigazdák azonban a folytatásban sorozatban három gólt szerezve 4–2–re elhúztak.
A vendégek a hajrában még szépítettek, de az egyenlítésre már nem maradt idő, így az Agyagfalvi Lendület otthon tartotta a három pontot, és pontszámban utolérte riválisát.

A másik mérkőzésen a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz 3–2–re győzte le a Szentegyházi Vasas együttesét. A szoros mérkőzésen a csapatok felváltva vezettek, azonban az utolsó tíz percre a mindössze egy cserejátékossal érkező vendégek „elfogytak”, ezt pedig kihasználták az udvarhelyiek, akik a hajrában eldöntötték a találkozót.

Agyagfalvi Lendület–Csíkszentsimoni KSK 4–3 (1–1).
Gólszerzők: Rácz Barna (8., 71. és 83. perc), Somorai Csaba (68.), illetve Olteán János (40.), Czikó Zsombor (57.) és Sándor Raul (90.+4). Tudósított: Karda Zoltán.

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Szentegyházi Vasas 3–2 (1–0).
Gólszerzők: Bíró Tamás (17.), Somolyák Csaba (80.) és Szakács Szilárd (83.), illetve Ambrus Tamás (58.) és Gergely Tibor (71.). Tudósított: Bálint Attila.
A következő forduló (május 23-24.) programja: Szentegyháza–Csíkszentsimon, Agyagfalva–Golimpiákosz.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszentsimon Csíkszentsimon | 3 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 30 |
2 | Agyagfalvi Lendület Agyagfalva | 3 | 2 | 1 | 0 | 6-4 | 30 |
3 | Székelyudvarhelyi Golimpákosz Golimpákosz | 3 | 1 | 0 | 2 | 4-6 | 26 |
4 | Szentegyházi Vasas Szentegyháza | 3 | 0 | 1 | 2 | 3-7 | 17 |
Három mérkőzésen összesen huszonhárom gól esett hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának alsóházi rájátszásában, ahol két hazai siker mellett egy vendéggyőzelem is született.

Székelyudvarhelyi Roseal–Maroshévízi ProMureșul SK 7–3 (4–1).
Gólszerzők: Csíki Attila (10. és 35.), Szőcs László (29. és 55.), Jakab Tamás (41.), Zoltáni Róbert (57.) és Orbán Balázs (79.), illetve Képíró Róbert (12., öngól), Silviu Tararache (47.) és Răzvan Alexa (87.). Tudósított: László Zsolt.
Balánbányai Bányász–Zetelaki Fenyő 3–4 (1–2).
Gólszerzők: Alexandru Buhoi (30.), Ciprian Mitocaru (64. és 68.), illetve Dénes Zoltán Botond (9. és 42.), Szécsi Barna (61.) és Simon Arnold (76.). Tudósított: Papp Levente.
Székelykeresztúri Egyesülés–Csíkszentmártoni Alcsík SE 6–0 (1–0).
Gólszerzők: Csutak Barna (20. és 68.), Vékás Barna (46. és 75.), Popovics Erik (54. és 62.). Tudósított: Ráduly István.
A Borszéki Bükk SE csapata szabadnapos volt.
A következő forduló (május 23-24.) programja: Maroshévíz–Borszék, Csíkszentmárton–Roseal és Zetelaka–Keresztúr. A Balánbánya csapata szabadnapos lesz.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelykeresztúri Egyesülés Keresztúr | 3 | 3 | 0 | 0 | 16-0 | 22 |
2 | Székelyudvarhelyi Roseal Roseal | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-3 | 21 |
3 | Balánbányai Bányász Balánbánya | 3 | 2 | 0 | 1 | 25-7 | 19 |
4 | Zetelaki Fenyő Zetelaka | 2 | 2 | 0 | 0 | 10-3 | 18 |
5 | Csíkszentmártoni SE Csíkszentmárton | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-16 | 10 |
6 | Maroshévízi Pro Mureșul Maroshévíz | 3 | 0 | 0 | 3 | 3-31 | 10 |
7 | Borszéki Bükk SE Borszék | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | 4 |
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!