A viszontagságos időjárással is megküzdött a Baróti VSC

Sebestyén Ervin 2022. április 04., 15:26

Nem csupán egymással, a havazás mellett az erős széllökésekkel is hadakoznia kellett a csapatoknak. Voltak kitartó nézők, akik a helyszínen a követték a Kovászna megyei 4. Liga első fordulóját.

Nem könnyedén, de a barótiak otthon tartották a pontokat Fotó: Tókos Csaba

Másfél éves szünetet követően rendeztek újból találkozót a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokságban. Vasárnap a Baróti VSC a Perkői SE-t látta vendégül. Az összecsapás favoritjai a hazaiak voltak, ez már az első pillanatoktól körvonalazódott, nagy mértékben birtokolták a labdát és folyamatosan nyomás alatt tartották az ellenlábas védelmet, a 8. percben pedig már egy lövésük a kapufán csattant. Negyedórával később ziccert hoztak össze, a kapus bravúrral hárított.

A 37. percben aztán megtört a jég: a vendégek rosszul végeztek el egy kirúgást, lecsaptak rá a házigazdák, gyönyörű összjáték után Lázár Attila szerezte meg a vezetést. Nem sokáig örülhettek ennek, a középkezdésből meglódultak a perkőiek, a beadást Fábián Hunor fejelte a kapuba, gyorsan 1–1 lett, ezzel zárult az első felvonás.

A második játékrészben is több volt a BVSC-próbálkozás, viszont a fiatalokból álló vendégek mindent megtettek, hogy érintetlen maradjon a hálójuk. Sokáig úgy tűnt, hogy sikerrel járnak, egy pontot hazavisznek, miután az üres kapuba sem tudtak betalálni a barótiak.

A mérkőzés hőse Csog János-Csongor lett, aki a végjátékban újból előnyhöz juttatta csapatát, mint kiderült, végül a gólja három pontot ért.