Nyolc együttes vág neki az élvonalbeli kiírásnak, köztük a két székelyföldi gárdával. A sorsolásból kiderült, hogy a frissen feljutott udvarhelyi klub a szintén újonc Szamosújvári Atletic Olimpia otthonában kezd majd. A Vasas Femina ellenlábasa tavaly ugyancsak a másodosztályban szerepelt, a kettes csoportban úgy végzett az élen, hogy 14 mérkőzést megnyert és csupán kettőt bukott el.
Az FK Csíkszereda Nagyszebenben kezdi a pontvadászatot az FC Hermannstadt otthonában.
Az első játéknapot augusztus 25-én rendezik, a kezdési időpontokról később döntenek majd.
A bajnokság lebonyolítása
Az alapszakaszban mindegyik csapat kétszer találkozik egymással, értelemszerűen egyszer hazai, egyszer idegen környezetben. A klubok összesen 14 mérkőzést játszanak, így alakul ki a sorrend. A 14 játéknapot követően az első négy helyezett a felsőházi rájátszásban folytatja, míg a maradék négy az alsóházban küzdhet meg egymással. Itt mindenki csatázik mindenkivel, mindegyik együttes kétszer szerepel otthon és kétszer idegenben, így összesen 26 meccset játszik majd egy gárda az idei kiírásban és úgy születik meg a végső sorrend.
Az első forduló párosítása (augusztus 25.):
Kolozsvári U–Konstancai Farul,
FC Hermannstadt–FK Csíkszereda,
Gyulafehérvári Unirea–Besztercei Gloria,
Szamosújvári Atletic Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!