Az eseményen jelen volt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, Sógor Enikő és Bors Béla alpolgármesterek, valamint Ábrahám Előd, Trandafir-Orbán Tímea és Biró Albin önkormányzati képviselők.
A város polgármestere sikertörténetnek nevezte az FK Csíkszereda meredeken felfelé ívelő menetelését, és arra kérte a bajnokokat, hogy sose feledjék a csíkszeredai éveket. „Köszönjük, hogy ilyen magas színvonalon képviselitek a városunkat! Szép volt, fiúk! Hajrá, FK Csíkszereda!” – fogalmazott Korodi Attila.
A szakmai stáb részéről Demény Norbert vezetőedző már a következő kihívásra tett utalást, ugyanis a csapat szombaton a Szuperkupáért küzd. „Szebbnél szebb kupák sorakoznak az FK-nál, de még mindig van hely újabb trófeáknak” – mutatott rá.
Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.
Sikeres idény van a tízéves Nagy-Rozsnyai Lotti háta mögött, a kézdivásárhelyi műkorcsolyázó a román bajnoki cím megszerzése mellett négy elsőséggel megnyerte az európai kritériumsorozatot, ezzel zsinórban harmadszor diadalmaskodott a kiírásban.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!