A szünet után hatot vágtak a vásárhelyi női labdarúgók

Horváth Bálint Ottó 2023. május 07., 16:39 utolsó módosítás: 2023. május 07., 16:43

A gól nélküli első félidőt követően hatszor talált be a Galaci Universitatea vendégeként a Marosvásárhelyi SE női labdarúgócsapata az élvonalbeli bajnokság alsóházi rájátszásának 7. fordulójában.

Kiütéssel nyertek a vásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A marosvásárhelyiek uralták a vasárnapi találkozót, minőségi játékkal rukkoltak elő és rengeteg helyzetet kialakítottak. Az első félidőben nem voltak kellően higgadtak a befejezésnél, de a szünetben fejben rendbe tették magukat és a folytatásban két gyors gólt szereztek, végül pedig további négyszer találtak be, így kiütéssel nyertek.

Az alsóházban második helyezett Marosvásárhelyi SE az előző fordulóban 2–0-ra kikapott a Bukaresti Fair Play vendégeként, a sereghajtó galaciak elleni sikerrel azonban visszatért a győzelem útjára. Mihály Sándor és Kristály Hunor edzők csapata három kiszállás után a következő hétvégén már hazai pályán játszik, jövő vasárnap 13 órától a Nagybányai Fotbal Feminint fogadja.

Női labdarúgó 1. Liga, rájátszás, alsóház, 7. forduló:

Galaci Universitatea–Marosvásárhelyi SE 0–6 (0–0).

Gólszerzők: Carina Doiban 2, Valeria Vîrlan, Daniela Mateș, Székely Kincső, Dávid Márta.
Marosvásárhelyi SE: Mădălina Grecu – Krall Tímea, Valeria Vîrlan, Lucia Meleacă, Strete Karina, Adorján Szidónia, Daniela Mateș, Roxana Moldovan, Carina Doiban, Székely Kincső, Biró Anna. Cserék: Dávid Márta, Menyhárt Krisztina, Dakó Katalin, Timár Erika, Csóka Antónia (60). Edzők: Mihály Sándor, Kristály Hunor.

Kiütötte a Vasas Feminát a címvédő

A felsőházi rájátszás 7. fordulójában a Székelyudvarhelyi Vasas Femina nagyon korán, a 3. percben hátrányba került a bajnoki címvédő Kolozsvári U Olimpia otthonában, alig két perccel később azonban hamar sikerült kiegyenlítenie. Sokág változatlan maradt az eredmény, aztán a házigazda az első félidő végén betalált, így előnyben vonult a szünetre. A második játékrészben már nem hagyott nyitott kérdést a kolozsvári együttes, amely nem kímélte az udvarhelyieket, egymás után lőtte a gólokat, és meg sem állt nyolc találatig.