A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette az idei kupakiírás 1. fordulójának mérkőzéseit, amelyeket 2025. július 29-én és 30-án, kedden és szerdán rendeznek meg, egységesen 17 óra 30 perctől.
Összesen 43 találkozót szerveznek, a harmadosztályos székelyföldi klubok közül a Székelyudvarhelyi FC még nem kapcsolódik be, míg a Gyergyószentmiklósi VSK és a Kézdivásárhelyi SE igen. Épp egymás ellen játszanak, az előbbi lesz a házigazda. A párharcot július 29-én, kedden 17 óra 30 perctől rendezik.
Érdekesség, hogy a szakszövetség a mérkőzések sorába betette a Szászrégeni Avântul–Marosvásárhelyi SE párosítást, pedig az információk szerint mindkét klub felnőtt szakosztálya megszűnt.
A labdarúgó Román Kupa első körének összecsapásait ezen a linken találjuk meg.
Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.
Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.
Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.
Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!