Ezen a nyáron is komoly változáson ment át a csapat kerete, ám az elmúlt évekhez képest idén megmaradt az együttes gerince, hozzuk csatlakoztak az újonnan érkezett játékosok.
„11 játékos maradt, 11 érkezett, főleg fiatalok – ez nagyjából minden évben megtörténik. Mindig muszáj hozni új labdarúgókat, mivel az ifjúságiak a kiírás miatt folyamatosan cserélődnek, évről évre más korosztályt kell játszatni” – mondta el megkeresésünkre László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
A keret nem teljes, mivel Bara Levente és Balázs Norbert játékára sérülés miatt nem számíthat Lucian Nicolau vezetőedző, Bujdosó Szilárd még a 2. Liga előző szezonjában összeszedett eltiltását tölti, míg Aszalos Richárd átigazolása még folyamatban van.
„Nem jön jól az, hogy a felkészülés kellős közepén már tétmeccset játszunk,
De remélem nem lesz gond, és már 90 perc alatt eldöntjük a meccset. Brassóról sokat nem tudunk, szerintem nagyon nem erősödtek, inkább gyengültek, de ez majd kiderül a mérkőzésen. Szerintem a mi keretünk jobb, és remélem ez az eredményben is meglátszik majd” – tette hozzá László Zsolt,
majd kiemelte, hogy a szerdán 17.30-kor a sétatéri stadionban kezdődő mérkőzésre ingyenes a belépő.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!