A magyar szövetség honlapjának híre szerint a svédekkel június 6-án, a Puskás Arénában csap össze Marco Rossi csapata. A svéd válogatott jelenleg a FIFA-világranglista 27. helyén áll, azaz három pozícióval előzi meg a magyarokat.
A második júniusi mérkőzésen, 10-én Azerbajdzsán lesz az ellenfél idegenben. Az azeri válogatott jelenleg a 117. a világranglistán, a hasonló stílusban futballozó vb-selejtezős ellenfél, Örményország pedig a 100.
„Azért erre a két csapatra esett a választásunk, mert olyan ellenfelekkel szerettünk volna focizni, akikkel a vb-selejtezőkre történő felkészülés szempontjából hasznos meccseket tudunk játszani” – mondta az mlsz.hu-n Marco Rossi szövetségi kapitány.
„A svéd válogatottról szerintem mindenki tudja, hogy egy nagyon jó csapat. Most jutottak fel a Nemzetek Ligája B ligájába és több játékosuk is van, akik nemzetközi szinten is kiemelkedőek és jól ismertek. Rugalmasan váltanak több játékrendszer között, de többnyire három védővel játszanak, ami nekünk az Írország és Örményország elleni felkészülés szempontjából is hasznos, de egyébként a portugál válogatott is ezt a felállás alkalmazza. Azerbajdzsán hasonló stílusban játszik, mint Örményország és játéktudásra is hasonló szinten vannak, így az ellenük játszandó mérkőzés főleg az Örményország elleni felkészülésünket fogja segíteni” – tette hozzá.
A két felkészülési mérkőzéssel teljessé vált a válogatott 2025-ös programja.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Reagált a büntetésére Hadnagy Attila: a Sepsi OSK sportigazgatója elismerte, hogy hangosan beszélt, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem mondott sértő dolgokat, csupán tisztázni szerette volna a történteket a játékvezetőkkel a drámai végjáték után.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!