HIRDETÉS

A Steaua otthonában szerezné meg első pontjait az FK Csíkszereda

Két meccs után a ranglista végén található a csíkszeredai csapat
Fotó: Pinti Attila

2022. augusztus 23., 13:13

Kedden este 7 órától a Bukaresti Steaua otthonában játszik az FK Csíkszereda, ezzel a mérkőzéssel zárul a labdarúgó 2. Liga 3. fordulója. A meccset élőben közvetítik a román sporttévék.

2022. augusztus 23., 13:13

1989-ig Romániában államünnepnek számító dátumon, a román átállás napján, augusztus 23-án rendezik a találkozót, amelyen a román hadsereg focicsapata Székelyföld együttesét fogadja.

HIRDETÉS

Az FK Csíkszereda az előző szezonhoz hasonlón idén is vereségekkel kezdte a bajnokságot: Dican Ferenc tanítványai a nyitófordulóban Désen 2–1-re maradtak alul, majd hazai pályán 1–0-ra kaptak ki a Concordia Chiajna gárdájától.
A Steaua is bal lábbal kezdett, hazai pályán 1–1-et játszott a Metaloglobusszal, de javított a második játéknapon, amikor 2–1-re győzött Slatinán.

Az FK Csíkszereda hétfőn délben hazai környezetben edzett, majd délután Bukarestbe utazott. „Nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, egy gyors és kombinatív játékot játszó együttes ellen lépünk pályára.

Veszélyes csapat, próbáltunk mindenre felkészülni. Fontos, hogy ne hagyjunk nekik területeket a kibontakozásra, és okozzunk nekik gondokat a védelemben.

Minden meccset meg szeretnénk nyerni, ezzel a céllal készülünk, reméljük, ezúttal sikerülni is fog” – nyilatkozta a Székely Sportnak Dican Ferenc, az FK Csíkszereda vezetőedzője.

A kedden este 7 órától kezdődő mérkőzést a Ghencea Stadionban rendezik, élőben közvetítik a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 1 csatornák. 

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 3. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Volt hite az FK Csíkszeredának, nem maradt üres kézzel az FCSB ellen (videóval)

Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.

Rémálomról és szégyenről ír a bukaresti sajtó a csíkszeredai döntetlent követően

Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.

Székelyhon

Előkerült az áprilisban eltűnt háromszéki fiatal lány

Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.

`
Krónika

Védelmi miniszter: nem lőttük le a román légtérbe behatoló orosz drónt, de megtehettük volna

Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.

Krónika

Tömegverekedés tört ki egy Izraelből Bukarestbe tartó repülőjáraton

Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.

Főtér

Úgy megverte a dohányzáson ért diák a tanárt, hogy az kórházba került – hírmix

Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.

Ez is érdekelheti

Az Olimpia még keresi az első pontját, a Corvinul a 2. Liga élére állt

Vezetett a sereghajtó Szatmárnémeti VSK Olimpia a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának zárómeccsén a feljutásért hajtó Vajdahunyadi Corvinul ellen.

Két élcsapat is botlott a 2. Ligában

Értékes pontokat veszített idegenben a Chindia Târgoviște és a Resicabányai CSM a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójának szombati játéknapján.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Pozitív energiával és győzelmi vággyal tér vissza a Sepsi OSK

A válogatott szünet után idegenben, az Újszentesi SK otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszékiek lendületben vannak, míg ellenfelük pocsék formában várja a 2. Liga 6. fordulóját.

Hol csúszott be a hiba, amiért a Sepsi OSK elveszítette a pontot?

Sokatmondó, hogy a szakszövetség fegyelmi bizottsága elhúzta a döntés meghozatalát, amellyel a Chindia Târgoviște zöld asztalnál megnyerte a labdarúgó 2. Liga meccsét a Sepsi OSK ellen.

Néhány perces rövidzárlat, kapitulált a fővárosban a Marosvásárhelyi ASA

A vezetést megszerezte és a szünetben előnyben volt a Bukaresti Steaua otthonában a marosvásárhelyi csapat. Ezt viszont nem tudta megőrizni, a házigazda hamar fordított, így pont nélkül maradt, és elszenvedte szezonbeli első vereségét.

Diószegi és Burcă: nincs mese, tarolni kell, mert nem tartozunk a döntéshozók kedvencei közé

Rendkívül elégedetlenek a Sepsi OSK-nál a fegyelmi bizottság szerdai döntésével, amely átírta az augusztus 3-ai nyitókörben lejátszott Chindia Targoviste–Sepsi OSK mérkőzés 1–1-es végeredményét 3–0-ra. Diószegi Lászlót és Ovidiu Burcă-t kérdeztük.

Fájdalmas pontlevonás, sokba került a banális hiba a Sepsi OSK-nak

Komoly árat fizetett a Sepsi OSK a Chindia elleni mérkőzésen elkövetett hiba miatt: a háromszéki klub a második félidőben pályára küldte Giovani Ghimfușt, aki nem szerepelt a hivatalos meccslapon. A zöld asztalnál a három pontot ellenlábasának ítélték.

Szinte teljesen átalakult a keret, de erősödött vagy gyengült a Sepsi OSK?

Gyökeres változást hozott a klub életében az élvonalból való kiesés: a labdarúgó 2. Liga idei szezonjára szinte teljesen kicserélődött a Sepsi OSK kerete. Az átigazolási időszak végéhez közeledve 13 érkező és 13 távozó játékost számolhatunk.

Levették a képernyőről a Sepsi OSK-t, tévében az ASA bukaresti kiszállása

A válogatott szünet miatt a hétvégén a 2. Ligában sem rendeznek mérkőzéseket, azonban időközben a szövetség közzétette a következő, 6. forduló programját. Kiderült, hogy a Sepsi OSK kikerült a középpontból, de cserébe reflekorfényt kap az éllovas ASA.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!