Hirdetés

A Sepsi OSK már a legjobb hatban, holtverseny a Szuperliga élén

Továbbra is sűrűsödik a Szuperliga mezőnye, a legjobb hatban a Sepsi OSK
Fotó: Pinti Attila

2024. december 10., 12:38

Több kulcsfontosságú rangadót rendeztek a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában, amely teljesen felborította az eddigi sorrendet és még izgalmasabbá tette az első helyért folytatott harcot. A legutóbbi játéknap összefoglalója.

2024. december 10., 12:38

A forduló nyitómeccsén a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK hazai pályán fogadta a Bukaresti Rapid együttesét. A párharc pikantériája volt, hogy a győztes garantáltan feljött a legjobb hat közé, azonban hosszú hetek óta egyik fél sem talált legyőzőre a Szuperligában.

Ahogyan az várható volt, igazi parázs meccs volt, ahol mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, a fővárosiak négyszer is eltalálták a kapufát, de gólt nem sikerült szerezniük. Ezzel szemben a házigazda háromszéki alakulat Omar El Sawy révén vezetést szerzett, majd a legvégén megduplázta előnyét és otthon tartotta mindhárom egységet.

Kapcsolódó

Ezzel a sikerrel nem csak veretlenségét őrizte meg Valentin Suciu legénysége, hanem előretört a hatodik helyre, ami az alapszakasz végén felsőházi rájátszást ér majd.

Azonban ha folytatni tudja jó formáját, akkor veheti a bátorságot az együttes és álmodhat nagyobbat is, ugyanis az éllovas pozíció jelenleg mindössze négy egységnyire van.

Rengeteg izgalmat tartogat még a Szuperliga Galéria

Fotó: Pinti Attila

A szintén kiválóan teljesítő Bukaresti Dinamo ugyan megszenvedett a Gloria Buzău otthonában, de végül 1–0-ra nyert és a többi eredménynek köszönhetően egy helyet javított a tabellán, már a harmadik. Szintén nagy jelentőséggel bírt a Petrolul–Universitatea Craiova találkozó, ugyanis a fordulót megelőzően ez a két gárda foglalta el az ötödik és a hatodik pozíciót.

A küzdelem végül 1–1-es döntetlennel zárult, ami a lehető legjobb eredmény a Sepsi OSK számára, így beférkőzött a két klub közzé.

Rendkívül látványos és szórakoztató meccset játszott egymással az Aradi UTA és az Unirea Slobozia, a párharc hét találatot hozott, a vendégek 4–3-ra múlták felül ellenlábasukat. Nem unatkozhattak a nézők a Jászvásári Poli–Konstancai Farul mérkőzésen sem, ahol 2–2-vel egyeztek ki a felek a végén.

Az utóbbi hetekben egyre jobb formába lendült az FC Botoșani, amely ezúttal a regnáló bajnok FCSB otthonába látogatott. Kevés helyzetet dolgozott ki, de így is sikerült betalálnia, azonban 2–1-es vereség lett a vége. A címvédő ezzel a sikerrel már a második helyen áll a tabellán.

Kapcsolódó

Ezen a játéknapon minden szem a kolozsvári rangadóra, az U és a CFR párharcára figyelt, mivel az első és a második mérte össze a tudását. A megmérettetés nem okozott csalódást, rengeteg izgalmat és látványos megmozdulást tartogatott,

ám nagy meglepetésre a viszonylag pocsék formában lévő U győzött 3–2-re, ezzel visszaszerezte az éllovas pozíciót és a CFR visszacsúszott egészen a negyedik helyre.

•  Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR Galéria

Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Összességében eléggé megváltozott a sorrend a tabellán, a Kolozsvári U ismét első, azonban őket már az FCSB követi, míg harmadikként a Dinamo következik a sorban. A CFR most már csak negyedik, az Universitatea Craiova pedig ötödik, az egyetlen csapat a legjobb hatban, amely megőrizte a pozícióját. A Sepsi OSK feljött a hatodik helyre, azonban nagyon sűrű a mezőny, legalább kilenc csapat van harcban a felsőházi rájátszást érő helyekért, valamint az élen is rengeteg izgalom várható még.

A következő fordulóban ismét nehéz kihívás előtt áll a sepsiszentgyörgyi csapat, ezúttal az Universitatea Craiova otthonában kellene bizonyítania. Rossz előjel lehet számára, hogy a másik öt gárda a legjobb hatban papírforma alapján könnyedén kellene nyerjen.

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 19. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
19
9
6
4
28-17
33
2
FCSB FCSB
19
9
6
4
29-20
33
3
Bukaresti Dinamo Dinamo
19
8
8
3
28-19
32
4
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
19
8
7
4
32-23
31
5
Universitatea Craiova U Craiova
19
7
8
4
29-20
29
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
19
8
5
6
27-21
29
7
Petrolul Ploiești Petrolul
19
6
10
3
20-16
28
8
Bukaresti Rapid Rapid
19
5
10
4
22-19
25
9
Galaci Oțelul Oțelul
19
5
8
6
14-17
23
10
Konstancai Farul Farul
19
5
7
7
19-26
22
11
Jászvásári Poli Jászvásár
19
6
4
9
20-28
22
12
FC Hermannstadt Hermannstadt
19
6
4
9
22-31
22
13
Aradi UTA UTA
19
5
6
8
19-23
21
14
Unirea Slobozia Slobozia
19
6
3
10
19-28
21
15
FC Botoșani Botoșani
19
4
6
9
16-25
18
16
Gloria Buzău Gloria
19
4
4
11
18-29
16
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kerekes Ágoston: „egy követ én is rátettem a csíki futball piramisára”

A csíki futballszeretők közül sokan emlékeznek vissza a város 1989 utáni csapatára, amely látványos és eredményes játékával sok nézőt vonzott a stadion régi, beton lelátójára. Az akkori csapat edzőjét, Kerekes Ágostont kérdeztük.

Székely himnusz és közös sörözés: tíz éve még a barátság jegyében játszott egymással az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Nagy várakozás előzi meg az FK Csíkszereda–Sepsi OSK közti Román Kupa mérkőzést, annál is inkább, mivel a 2014–2015-ös idény óta most először találkozik hivatalos tétmeccsen a két székely topcsapat. Nézzük, tíz évvel ezelőtt melyiküknek állt a zászló.

Székelyhon

Baleset miatt tönkrement családért fognak össze

Balesetben hunyt el egy gyergyószentmiklósi édesapa vasárnap, özvegyen maradt felesége pedig intenzív osztályon fekszik, miután életmentő műtétet végeztek el rajta. Őt két kislány várja haza. Az összetört család megsegítésére adománygyűjtést szerveznek.

`
Krónika

Eladja külföldi eszközeit a Lukoil az amerikai szankciók miatt

Oroszország egyik legnagyobb olajtermelője, a Lukoil bejelentette, hogy eladja külföldi eszközeit az Egyesült Államok által a cég és leányvállalatai ellen bevezetett új szankciók miatt.

Krónika

„A bukaresti rendőrségtől hívjuk” – Így verik át az embereket Hargita megyében

Egy csíkszeredai férfit rendőrnek kiadó telefonos csaló kereste meg nemrég. Úgy tudja, mások is hasonló hívásokat kaptak, és van, akitől jelentős összeget sikerült kicsalni.

Főtér

Helikopterrel vitte a kenőpénzt az ismert üzletember – pénteki hírmix

Úgy néz ki, kivonul Romániából a Carrefour. Továbbá: irdatlan mennyiségű száraztésztát importálunk feleslegesen.

Ez is érdekelheti

Bergodi sikerrel debütált az U kispadján, a CFR otthon égett meg (videóval)

A labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 14. fordulójának szombati mérkőzésein a kolozsvári alakulatok voltak érdekeltek. Felemás eredményeket produkáltak.

Ilyés Róbert: vállalom a felelősséget, amiért Szalay kihagyta a büntetőt

Újabb küzdelmes mérkőzésen maradt veretlen az FK Csíkszereda: a piros-feketék pénteken 1–1-es döntetlent játszottak a Petrolul Ploiești ellen. A találkozót követően Ilyés Róbert, Veres Szilárd és Eugen Neagoe értékelték a látottakat.

A legvégén büntetőt vétett, így is veretlen maradt az FK Csíkszereda (videóval)

Mozgalmasabb első felvonást követően a második már visszafogottabb játékot hozott. Megvolt az esélye az FK Csíkszeredának, hogy megszerezze harmadik diadalát az élvonalban, de a kapufáról kifele pattant a labda a tizenegyesnél a Petrolul Ploiești ellen.

A Sepsivel kétszer megnyerte, a kolozsváriakkal is elhódítaná a Román Kupát az olasz mester

Cristiano Bergodi vette át a Kolozsvári U irányítását, az olasz szakember eltökélten érkezett. Kiemelt hangsúlyt fektet a Román Kupára, és a bajnokságban is a felsőházi rájátszásért küzd új csapatával.

Hét gólnál jár Eppel Márton, nem állna le az FK Csíkszereda csatára

Az FK Csíkszereda mindkét győztes mérkőzésén fontos szerepet vállalt. A Nyíregyházi Spartacustól érkezett középcsatárral családról, futballról és a csapat előtt álló kilátásokról beszélgettünk.

Edzője még nincs, megfogalmazta a célokat a Kolozsvári CFR új elnöke

Korábban már betöltötte az elnöki tisztséget, a napokban újból kinevezték a Kolozsvári CFR élére Iuliu Mureșant. A gyenge szezonkezdet ellenére komoly célokat fogalmazott meg az idény hátralévő részére.

Lesérült az FK Csíkszereda támadója, Ilyés Róbert kevés helyzetre számít a Petrolul ellen

A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.

A Sepsi OSK volt sikeredzője érkezhet az U-hoz, kivágta trénerét a CFR

Zajlik az élet a két kolozsvári labdarúgócsapatnál, amelyek gödörbe kerültek a labdarúgó Szuperligában, és ezekben a napokban edzőváltáson esnek át. Nagyon úgy néz ki, hogy az U-hoz Cristiano Bergodi érkezik, míg a CFR menesztette Andrea Mandorlinit.

A játéknap góljával a forduló álomcsapatába: Jebari a második csíkszeredai, aki felkerül erre a listára

A Szuperliga 13. fordulójának lejártával a Hivatásos Labdarúgó-liga (LPF) elkészítette a legkimagaslóbb teljesítményt nyújtó játékosok álomcsapatát, amelybe az idény során másodszor került be az FK Csíkszereda egyik futballistája.

Hiába szálka sokak szemében, menetel előre az FK Csíkszereda

Az FK Csíkszereda első idegenbeli győzelme a Szuperligában kellő visszhangot kapott a hazai és a magyarországi sajtóban, történelmi sikerről és figyelemreméltó sorozatról cikkeznek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!