HIRDETÉS

Az U legyőzte a CFR-t és vezeti a Szuperligát

Az első félidőben a Kolozsvári CFR, a másodikban a Kolozsvári U volt a jobb
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

2024. december 09., 23:20

Őrült mérkőzésen, hátrányból fordítva nyerte meg az U a kolozsvári derbit a labdarúgó Szuperligában, és ismét vezeti a tabellát. Az élmezőny hihetetlenül szoros.

2024. december 09., 23:20

Kolozsvári derbivel ért véget a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 19. játéknapja, az U fogadta a CFR-t. A vendégeket fűtötte a visszavágási vágy, hiszen augusztusban hátrányból fordítva vitte magával a pontokat az U a dr. Constantin Rădulescu Stadionból.

Hétfőn este a felfokozott hangulatú mérkőzés első lehetőségeit az U alakította ki, Nistor távoli lövését védte Hindrich, majd Masoero találatát les miatt érvénytelenítették. A támadásban sokat nem mutató CFR a szünet előtt mégis előnybe került: Păunt ütötte meg Bic az U tizenhatosában, a játékvezető büntetőt ítélt, Munteanu tizenegyesét Gertmonas védte, de a kipattanónál tehetetlen volt (0–1).

Térfélcserét követően kétszer is bejött az U-nak a megcsúsztatós taktika, előbb szögletből, majd egy beadásból történt ugyanaz, hogy a hosszú sarok felé csúsztatták meg a labdát, és mindkétszer Masoero érkezett, az 58. percben már a hazaiaknál volt az előny.

Dan Petrescu cserékkel próbálta felfrissíteni csapatát, ám az újabb gólt ismét az U szerezte, labdaszerzést követően Blănuță maradt egyedül Hindrich-hel szemben és nem hibázott. Habár a hajrában Postolachi egy közeli fejessel csökkentette a CFR hátrányát, már nem volt idő az egyenlítésre, az U az odavágóhoz hasonlóan a visszavágón is 3–2-re legyőzte a CFR-t és jobb gólkülönbségének köszönhetően visszavette a vezetést a Szuperligában.

Rendkívül szoros az élmezőny, hiszen a hetedik Petrolul és az éllovas U között mindössze öt pont a különbség. A CFR éllovasként kezdte a játéknapot, a negyedik helyen fejezte be.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 19. forduló
Kolozsvári U–Kolozsvári CFR 3–2 (0–1),
gólszerzők Masoero (51., 58.), Blănuță (69.), illetve Munteanu (45+2.), Postolachi (83.).

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 19. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári U Kolozsvári U
19
9
6
4
28-17
33
2
FCSB FCSB
19
9
6
4
29-20
33
3
Bukaresti Dinamo Dinamo
19
8
8
3
28-19
32
4
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
19
8
7
4
32-23
31
5
Universitatea Craiova U Craiova
19
7
8
4
29-20
29
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
19
8
5
6
27-21
29
7
Petrolul Ploiești Petrolul
19
6
10
3
20-16
28
8
Bukaresti Rapid Rapid
19
5
10
4
22-19
25
9
Galaci Oțelul Oțelul
19
5
8
6
14-17
23
10
Konstancai Farul Farul
19
5
7
7
19-26
22
11
Jászvásári Poli Jászvásár
19
6
4
9
20-28
22
12
FC Hermannstadt Hermannstadt
19
6
4
9
22-31
22
13
Aradi UTA UTA
19
5
6
8
19-23
21
14
Unirea Slobozia Slobozia
19
6
3
10
19-28
21
15
FC Botoșani Botoșani
19
4
6
9
16-25
18
16
Gloria Buzău Gloria
19
4
4
11
18-29
16
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Andrej Taratuhin: minden szezon és azon belül minden győzelem egy külön kis élet

A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.

Először kapott ki a Steaua a 2. Ligában, óriási a harc a feljutásért

Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.

Székelyhon

Saját lakásán szervezett drogpartikat egy rendőr

A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.

`
Krónika

Életveszélyessé vált az erdélyi nagyváros közúti hídja

A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.

Krónika

Mennie kellett a Kakasos templomból a túlköltekező lelkésznek

Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.

Főtér

A magyarok Hitler oldalán – kényszer vagy önkéntesség?

Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?

Ez is érdekelheti

A Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR is hátrányba került a rájátszásban

Véget ért a második forduló a labdarúgó Szuperliga felső- és alsóházi rájátszásában. Az eddigieknél még szorosabbá vált a küzdelem az első helyekért és a kiesés elkerüléséért. Vereségével a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR is hátrányba került.

Végig támadta a meccset a CFR, az egyetlen gólt az U szerezte

Hiába uralta teljes egészében a kolozsvári rangadót a CFR, mégis vesztesen hagyta el a pályát, a rivális U az egyetlen komolyabb lehetőségét kihasználta és mindhárom pontot otthon tartotta.

Dorinel Munteanu: sajnálom a szurkolókat, de meg fogom oldani ezt a helyzetet

Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.

Óriási kapushiba és bombagól okozta a Sepsi OSK újabb vesztét

Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.

Elkezdődött a visszaszámlálás a Sepsi OSK-nál

Újra hazai pályán bizonyíthat a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, az elmúlt időszakban edzőváltáson átesett együttes pénteken este az FC Hermannstadt ellen küzd a három pontért a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának második fordulójában.

Több alsóházi csapat sem indulhat az európai kupaporondon

Érdekes helyzet állt elő a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában, ahol az első két hely megszerzésére esélyes csapatok közül többen nem jogosultak az európai kupákban való részvételre.

Ismerjük a Sepsi OSK következő három mérkőzésének időpontját

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga alsóházi rájátszásának menetrendjét a 3. és 4. fordulóra. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK előbb a legkésőbbi, majd a legkorábbi időpontban lép pályára.

Meghagyták a rájátszást, beütemezték az új idény rajtját a Szuperligában

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága az élvonalbeli bajnokság létszámát, illetve lebonyolítását jónak ítélte, nem változtattak rajta. Eldöntötték, mikor kezdődik a Szuperliga és mikor játsszák a Szuperkupa-döntőt.

Kényszerigazolás, a Sepsi OSK volt kapusa a Rapidhoz szerződött

Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.

Edzőkeringő az alsóházban, nem csak a Sepsi OSK cserélte le a trénerét

Nemcsak a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub váltott vezetőedzőt a hét elején. Mellette másik két, a Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt együttes, a Petrolul Ploiești és a Galaci Oțelul is új trénerrel készül a bajnokság folytatására.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!