Ahogyan arra számítani lehetett, a 2. Ligából feljutó Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK rendkívül aktív az átigazolási piacon, a háromszéki együttes már öt új játékos érkezését jelentette be.
A piros-fehérekhez David Lazar, Doru Andrei, Bogdan Vătăjelu, Gustavo Cascardo és Aboubakar Keita igazolt.
Távozók terén egyelőre jóval kisebb a mozgás, hivatalosan Denis Haruț búcsúzott el a klubtól, ugyanakkor Hadnagy Attila sportigazgató már jelezte, hogy további érkezők és távozók is várhatók. A szakmai stábban viszont nem történt változás, továbbra is Ovidiu Burcă irányítja a csapatot.
Az FK Csíkszeredánál szintén átalakulóban van a keret, ráadásul a kispadon is változtattak. Ilyés Róbert helyét Szabó István vette át, akinek irányításával már több mint egy hete zajlik a felkészülés.
A kerethez eddig három új játékos csatlakozott: Szabó Alex, Czekus Ádám és Albert Stahl.
A klubnál további bejelentések is várhatók, egyelőre azonban hivatalos távozóról nem számoltak be.
A Kolozsvári CFR-nél szintén új vezetőedzővel kezdték meg a munkát, a kispadon a portugál Antonio Folha foglal helyet a következő idényben. A kincses városiak eddig visszafogottabbak voltak az átigazolási piacon, ugyanakkor több fontos játékost is elveszítettek. Távozott többek között Matei Ilie, Mohammed Kamara, Tidiane Keita és Alibek Aliev, miközben érkezőként egyelőre Yuval Sade és Marian Huja neve emelhető ki.
A hivatalos bejelentések alapján a teljes mezőnyben a Petrolul háza táján történt a legtöbb változás.
A ploiești-i együttesnél edzőcsere mellett nyolc játékos érkezett és ugyanennyi távozott.
Szorosan követi őket a listán a Kolozsvári U és az újonc Vajdahunyadi Corvinul, amelyek szintén nyolc új labdarúgót szerződtettek, miközben hét játékos távozott a keretükből. Az FC Voluntari-nál történt a legkevesebb módosítás, az újonc gárda két érkezőről és egy távozóról számolt be.
Érdekesség, hogy a 16 csapatos mezőnyből hat, a klubok több mint egyharmada új vezetőedzővel vág neki a 2026–2027-es idénynek: az FK Csíkszereda, a Kolozsvári CFR, a Bukaresti Dinamo, a Bukaresti Rapid, a Petrolul Ploiești, valamint a Konstancai Farul.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!