Nem volt könnyű útja a Puskás Akadémia U19-es csapatának, ugyanis Budapestről Isztambulba, illetve onnan Bakiba is késtek a repülőjáratok, így több mint 50 óra utazás után érkezett meg a csapat Qabalába.
A magyar bajnok kezdő együttesének tagja volt a Székelyföld Labdarúgó Akadémia két neveltje, két székelyudvarhelyi születésű játékos, Dusinszki Szabolcs és Vajda Roland.
A sorozatba hét év után visszatérő felcsúti együttes már a nyolcadik percben hátrányba került, de a a szünethez közeledve Umathum Ádám büntetőből egyenlített, amivel be is állította a végeredményt, a második játékrészben ugyanis már nem estet újabb találat.
A román bajnok U Craiova hazai pályán kezdett a Partizan Belgrád ellen és egygólos vereséget szenvedett.
A visszavágókat október 25-én rendezik a Pancho Arénában, illetve Belgrádban.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!