Harmadik alkalommal rendezi meg az FK Csíkszereda a Székelyföld OTP Bank Kupával díjazott, U17-es korosztályú csapatok számára kiírt labdarúgótornát, amelyen az anyaországot a Puskás Akadémia csapta, Felvidéket a Dunaszerdahely, Délvidéket a Topolya, Szlavóniát az Eszék,
Kárpátalját a Munkács, Székelyföldet pedig az FK Csíkszereda képviseli.
A mérkőzések 2×40 percesek, helyszín a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai műfüves pálya. Az A csoportba az FK Csíkszereda, a Topolya és az Eszék, a B jelű trióba pedig a Puskás Akadémia, a Dunaszerdahely és a Kárpátaljai Akadémiák csapata kapott besorolást. Minden találkozóra a nézők belépése ingyenes.
A második, csütörtöki játéknap első mérkőzésén a felcsútiak a Munkács Futball Akadémia csapatának 2–1-es legyőzésével harcolták ki a döntőbe jutást. Az esti mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott a Topolya és az Eszék együttese.
Labdarúgó Székelyföld OTP Bank Kupa:
A csoport: NK Osijek (Eszék)–Topolyai SC 3–3 (1–0),
gólszerzők: Bakic (19.), Novak (69.), Bristovic (74.) illetve Beskorovajni (42., 59.), Mitic (47).
Egy nappal korábban: FK Csíkszereda–Topolya 2–0 (0–0),
gólszerzők: Barabás Marius (43.), Szabó Andor (56.).
B csoport: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia–Munkácsi Futball Akadémia 2–1 (0–0),
gólszerzők: Lőrinc (63.), Muth (80.), illetve Durueke (77.).
Egy nappal korábban: Puskás Ferenc LA–Dunaszerdahelyi AC 3–1 (1–1),
gólszerzők: Alaxai (10.), Győri (45.), Haffner (64.) illetve Fussi (26.).
A pénteki program:
Munkács–Dunaszerdahely (16.45),
FK Csíkszereda–Eszék (19.00).
A szombati helyosztók kezdési időpontja: 14, 16 és 18 óra.

Fordulatos mérkőzések jellemezték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának 18. fordulóját: az Agyagfalva öt gólt szerezve fordított Csíkszentmártonban, a Golimpiákosz pedig magabiztosan nyert Borszéken.
Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.
Egy erdész talált rá hétfő délután arra a két kislányra, akik vasárnap tűntek el dicsőszentmártoni otthonukból.
Továbbra is folyamatban van annak a két kiskorúnak a felkutatása, akik vasárnap délután tűntek el Dicsőszentmártonból. A hatóságok hétfőre virradóra is megszakítás nélkül folytatták a keresést.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!