Vasárnap késő délután, igazi télies időjárásban a labdarúgó 1. Liga második helyezettje, a Kolozsvári CFR látogatott a negyedik, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK otthonába. A háromszékieket a kispadról a másodedző, Ilyés Róbert irányította, miután a vezetőedző, Leo Grozavu eltiltását töltötte le – emellett koronavírusos fertőzés miatt sem lehetett a sportlétesítményben. A játékvezetői lapra felkerült a téli szünetben érkezett két játékos neve: Eder Gonzales ráadásul kezdőként szerepelt, Tamás Nándor a cserepadon.
A házigazdák bátran kezdtek, az elején a legnagyobb lehetőség Ștefănescu előtt adódott, akinek a kapura tartó lövését a gólvonalról tisztázta Manea. A Sepsi OSK adogatott többet mezőnyben, irányította a mérkőzést, minden egyes labdáért megharcoltak. A CFR-játékosok átengedték a kezdeményezést, több ízben is könnyedén elveszítették a játékszert.
A 37. percben Bălgrădean bravúrja kellett, újból Ștefănescuval nézett farkasszemet, utóbbi kecsegtető helyzetben, ziccerben képtelen volt elcsavarni mellette.
Niczulynak egyetlen védenivalója sem volt az első felvonásban, 0–0 állt az eredményjelzőn a szünetben.
A második játékrész elején, a 49. percben a háromszékiek csapatkapitánya, Bouhenna előtt villant a piros lap, második figyelmeztetését kapta meg, így emberelőnybe került a címvédő.
Szegény embert az ág is húzza – a kiállítást követően a Sepsi OSK kényszercserére szorult, percekig állt a játék miután Niczuly és Fl. Ștefan összeütközött, utóbbi olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy mentőautóval szállították el.
A CFR igazi nagycsapat stílusában az első gólszerzési lehetőségét ki is használta: Costache húzott el a bal szélen, tekert középre a remek ütemben érkező Debeljuhnak, akinek csak be kellett pöccintenie (0–1).
A sepsiszentgyörgyiek nem adták fel, a végjátékban közel voltak, hogy kiegyenlítsenek, Bajrovic előtt az utolsó pillanatban tisztázott a hálóőr, majd Aganovic távoli löketét is hárította.
A kiállítással, illetve a sérüléssel két alapemberét veszítette el az utolsó félórára a Sepsi OSK, nagyrészt ennek is köszönhető, hogy vereséget szenvedett a nagyon takaréklángon pislákoló Kolozsvári CFR-től. Utóbbiak pontszámban utolérték az élen álló FCSB-t.
Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.
A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!